{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Čechům se nepovedla závěrečná třetina a podlehli Švédům

Čechům se nepovedla závěrečná třetina a podlehli Švédům

Český národní tým mužů odehrál v Tampere svůj druhý zápas na Euro Floorball Tour ve Finsku. Se švédským národním týmem dlouho držel krok i příznivý výsledek, nakonec však rozhodla nevydařená pasáž ve třetí třetině a čeští florbalisté svému soupeři podlehli.

Florbalisté českého národního týmu od první minuty kontrolovali hru a několikrát vypálili z připravené pozice, míček Švédům poprvé půjčili až v páté minutě zápasu. Naneštěstí švédští reprezentanti skórovali hned ze své první akce, když se ze vzduchu pohotově prosadil ofenzivní obránce Robin Nilsberth. Na hru českého týmu neměla obdržená branka sebemenší vliv a hned za necelou minutu srovnal Ondřej Vítovec svou premiérovou brankou v reprezentačním dresu, když se uvolnil na středu a z otočky vyslal nechytatelnou střelu k tyči. Češi poté přestáli nebezpečnou přesilovku švédského mužstva a byli na koni, přesto v poslední sekundě první třetiny neuhlídali znovu Robina Nilsbertha, který se sirénou vrátil Švédům vedení.

Hrdina první třetiny Robin Nilsberth se nechal v úvodu prostřední části vyloučit za hru rukou a Češi dostali výraznou příležitost ke srovnání výsledku. Přesilovka se však českým hráčům zle nevydařila, naopak se velmi povedla Švédům, kterým se podařilo téměř celou dobu držet míček na svých holích. Po jejím skončení se zbytek třetiny nesl ve znamení opatrnosti, zodpovědné hry bez větších chyb a snahy o delší kontrolu míčku ze strany obou týmů.

Ještě v první třetině Švédové nevyužili přesilovou hru, a tak při druhém vyloučení našeho týmu v závěrečné části mnohým zatrnulo, málokdo by si totiž vzpomněl na zápas, ve kterém reprezentanti Tří korunek neproměnili dvě přesilové hry za sebou. Obava se potvrdila a Alexander Galante Carlström navýšil vedení svého týmu. O pětadvacet sekund později skóroval Alexander Rudd, po dalších dvou minutách Emil Johansson a s českým týmem to přestalo vypadat dobře. Trenér Kettunen ještě reagoval oddechovým časem a místy zkoušel hru bez brankáře, ale Švédové svůj náskok ještě zvýraznili brankou Gustava Fritzela a zvítězili 6:1.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky