{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Champions Cup 2020 ovládla Storvreta

Champions Cup 2020 ovládla Storvreta

Skvělou florbalovou podívánou a víkendový Pohár mistrů v Ostravě završil finálový duel mezi Storvretou a Wilerem. Švédi se dostali rychle do tříbrankového vedení, který jejich protivníci dokázali zneškodnit, ale v posledních dvaceti minutách Švýcaři propadli a sedmkrát inkasovali. Storvreta IBK tak po výhře 10:4 přebírá zlaté medaile. 

Storvreta si zopakovala nástup do finále stejným způsobem, jako v sobotním střetnutí s Vítkovicemi. Během deseti minut švédští hráči odskočili do vedení o tři branky, ale ani tento náskok je nemohl nechat klidnými. Ještě ke konci desáté minuty totiž snižoval střelou mezi nohy Nicola Bischofberger a dodal Wileru potřebný impuls. Po druhé přesné trefě Švýcarů si vykoledoval trest za nesportovní chování 2+10 Robin Nilsberth, čímž dopomohl soupeřům k vyrovnání skóre ještě před první sirénou. Šestnáct stovek diváků si tak užilo velmi pestrou první třetinu.

Druhá část finále nebyla záživná na góly, ale k vidění byly velmi vyhrocené osobní souboje a bitva o každý centimetr hřiště. Emoce vzplanuly na obou stranách a Wiler-Ersigen se dostal poprvé v utkání do vedení. Na řadu přišla kritická třetí část Švýcarů, které Storvreta převálcovala rozdílem třídy. Seveřané začali na palubovce dominovat a sázeli za záda Martina Menetreye jeden gól za druhým. Hattrick dokonal Albin Sjögren, později vyhlášen jako nejlepší hráč duelu ze strany Storvrety.

Wileru nepomohl ani oddechový čas s následnou hrou bez brankáře, a tak jim nebylo dopřáno alespoň zmírnit drtivou porážku. Nejvíce vytěžovaným florbalistou byl v neděli večer Tobias Gustafsson s Joonasem Pylsym, kteří ve hře strávili třicet minut. Pohár pro vítěze a zlaté medaile převzali muži švédské Storvrety, na mistra švýcarské NLA zbylo stříbro.

Nejlepšími hráči utkání: Albin Sjögren (Storvreta IBK) - Krister Johannes Valdemar Savonen (SV Wiler-Ersigen)

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky