{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Classic posunul Vítkovice na čtvrtou příčku

Classic posunul Vítkovice na čtvrtou příčku

Vítkovice proti finskému týmu nezačaly vůbec špatně a dvakrát se dostaly do vedení, jenže ve zbylých dvou třetinách nechaly proniknout v útočné činnosti své soupeře a několikabrankové manko již nedokázaly stáhnout. Finský Classic tak obsadil třetí místo, na domácí Vítkovice zůstala pozice čtvrtá. 

Domácí už po necelých pěti minutách museli čelit oslabení, když se snažil střelu Classicu zastavit Martin Nehera, jenže u tohoto bloku hrál na zemi. Vítkovice úspěšně bránily tlak Finů a dokonce se dostaly do útoku. Josef Rýpar se kličkou probojoval na střed hřiště, odkud vyslal dalekonosnou střelu až za záda Talvitieho. Classic v růžovém trikotu sehrál skvělou akci v osmé minutě, kdy se jedním dotekem dostal k vyrovnání na 1:1. V těchto minutách měly práci hlavně boční sítě na obou stranách, kam mířilo hned několik střel.

Vyrovnanou dvacetiminutovku zakončoval skokem Lukáš Souček, jenž vystavil stopku případnému finskému vedení a na opačnou stranu mířil dlouhý centr, o nějž se postaral sklepnutím do svatyně Ondřej Firda. Závar před hostujícím brankářem nastal po vyběhnutí Josefa Rýpara z trestné lavice, k němuž se přidal i Lukáš Hájek. Vítkovice poté obdržely dva tresty najednou. Opět za hru na zemi byl potrestán Marek Bräuer, jehož na trestnou lavici za nesportovní chování doprovodil Jakub Hubálek.

Classic využil své příležitosti a převzal iniciativu. Za stavu 5:2 ve prospěch finských šampionů přišla početní výhoda vítkovických rytířů, k níž si vzali oddechový čas na krátkou poradu. Aktivní hra přinesla odměnu v podání třetího gólu z hole Jakuba Hubálka, který propálil míček za sedícího Talvitieho. Závěrečný tlak ale k další změně skóre nepřispěl, a tak Vítkovičtí museli překousnout porážku 3:6.

Nejlepší hráči utkání: Jan Šebesta (1. SC TEMPISH Vítkovice) - Ville Lastikka (SC Classic)

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky