{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Děti se na tréninky moc těšily, přibližuje Vavrečková

Děti se na tréninky moc těšily, přibližuje Vavrečková

Také ostravské FBC se po dlouhých měsících těší z návratu k florbalovým tréninkům. Nejprve se jednotlivé kategorie setkávaly venku, nyní již mohou využívat za dodržení podmínek halu. Trenérka a nyní už bývalá hráčka Karin Vavrečková prozrazuje, že klub by samozřejmě nalákal rád i nové členy. „Plánujeme rovněž zavítat do škol, ale uvidíme, jestli to bude možné a zda bychom to nemuseli odložit na září,“ říká.

FBC těží ze svých kvalitních tréninkových prostorů. Nemusí tak řešit složité pronájmy hal, místo toho stačí, aby si trenéři jednotlivých kategorií sladili své tréninkové jednotky mezi sebou.

Jaká v klubu panuje atmosféra po spuštění tréninků?
Všechno je rozhodně veselejší. Na tréninky jsme se moc těšili, takže jsou jednoznačně všichni rádi. Hlavní je, že to baví děti.

Pociťujete, že by byl zájem o tréninky nižší než dřív? Nebo se děti vrátily v plném počtu?
Co se týče kategorií mladších a starších žákyň, které trénuji, a elévek, tak máme podobný počet hráček jako před pauzou. Když někdo skončil, tak při rozhodování koronavirus roli příliš nehrál. Jak jsem již řekla, děti se doopravdy těšily a tréninkové skupiny máme naplněné, za což jsem ráda. V klubu jsme to řešili i s ostatními trenéry, ale všichni jsme na tom v podstatě stejně. Patrné to je asi jen na kategorii přípravky, kdy ještě některé děti neměly k florbalu vytvořený vztah.

Chystáte v brzké době nějaké speciální náborové akce?
Snažíme se dětem dávat najevo náš zájem. Rádi jsme se proto zapojili do kampaně #naflorbal, kterou zaštiťuje Český florbal, a rozhodli jsme se také spustit na našich sociálních sítích další propagaci. Plánujeme rovněž zavítat do škol, ale uvidíme, jestli to bude možné a zda bychom to nemuseli odložit na září.

Jaké prostory využíváte momentálně využíváte k tréninkům? Situace se zlepšila, takže je možné za dodržení určitých podmínek trénovat i uvnitř.
Tím, že máme svou halu, tak si tréninkové plány můžeme jednoduše přizpůsobovat podle sebe a naplánovat je tak, aby měly hlavu a patu. Když opatření umožňovala pouze venkovní tréninky, tak jsme se přizpůsobovali podmínkám. Nedaleko od haly je gymnázium, na němž jsme měli k dispozici sportovní areál s oválem a také hřištěm s umělou trávou.

V čem se příprava pod širým nebem lišila?
Všechno jsme připravovali formou her. Děti tento způsob moc baví a my jsme ze začátku nechtěli připravovat náročné tréninky, abychom je neodradili. Ať je čas s námi hlavně baví. Fyzická kondice za těch pár měsíců se samozřejmě zhoršila, na někom se podepsala i pár kily. Věřím ale, že režim všechno vrátí do normálu. Snažili jsme se zapojovat i samotný florbal, jak jen to šlo, takže děti florbalky v rukách rozhodně měly.

Jaká je u vás nyní frekvence tréninků?
Najeli jsme na standardní režim, který dlouhodobě v klubu máme. Některé kategorie trénují dvakrát za týden, jiné třikrát a pár týmů dokonce čtyřikrát.

Rozhovor s Karin Vavrečkovou o její kariéře, kterou nedávno uzavřela, vám přinese web Českého florbalu v průběhu června.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky