{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Díky soutěži si problém férovosti spousta lidí uvědomí

Díky soutěži si problém férovosti spousta lidí uvědomí

I na jihu Čech sleduje Český florbal ostřížím zrakem férovost a čistotu všech florbalových soutěží. Dobře se v nich vede klubu 1.Fbk Tábor, který vede ve Fair-play indexu v kategoriích starších žáků a také žen a dorostenek. Má tak šanci hned na dva desetitisícové poukazy věnované Českou pojišťovnou. Zda právě táborské dorostenky uspějí, může ovlivnit jejich trenérka Eliška Hnojnová.

„Já sama jsem rozhodčí, týmu to pomáhá. Spousta hráček nezná pravidla podrobně, proto si myslím, že mít v týmu rozhodčího je výhodou,“ dozvěděli jsme se na začátku rozhovoru, co by mohlo družstvu pomáhat.

„Snažím se se svěřenkyněmi vycházet, nebýt nad ně povýšená spíše přátelská, ale ví, kde mají hranici. Když už je problém, je nejlepší odvést problémového jedince od konfliktu a nechat ho vychladnout. Pokud se jedná o tým, tak si myslím, že by to měl nějakým způsobem udržovat trenér. Přece jenom se jedná o kolektivní sport, a jakmile by jeden nehrál fér, mohl by strhnou i další, a to by si měl trenér ohlídat,“ prozrazuje svůj recept trenérka.

„Soutěž sleduji. Myslím, že je to velmi přínosná motivace, jelikož ne v každém sportu se hraje fér. Díky této soutěži si to spousta lidí zase uvědomuje. Pokud jste nějak vychován, tak to používáte ve sportu i v osobním životě, “ pochvaluje si Hnojnová.

Zda 1. FbK tábor svá vedení promění ve vítězství se dozvíme na konci sezóny. Nezapomeňte výboj sledovat na ceskyflorbal.cz/fair-play.

Tatran Teka Střešovice00:00
TJ Sokol Královské Vinohrady
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
VideoHlášenka
SOKOLI Pardubice00:00
Předvýběr.CZ Florbal MB
VideoHlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa00:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
VideoHlášenka
ACEMA Sparta Praha00:00
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
K1 Florbal Židenice
VideoHlášenka
FBC ČPP OSTRAVA00:00
Panthers Praha
VideoHlášenka
Florbalová akademie MB00:00
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice
VideoHlášenka
Bulldogs Brno00:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
VideoHlášenka
FAT PIPE FLORBAL CHODOV00:00
FBS Olomouc
VideoHlášenka