{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Díky soutěži si problém férovosti spousta lidí uvědomí

Díky soutěži si problém férovosti spousta lidí uvědomí

I na jihu Čech sleduje Český florbal ostřížím zrakem férovost a čistotu všech florbalových soutěží. Dobře se v nich vede klubu 1.Fbk Tábor, který vede ve Fair-play indexu v kategoriích starších žáků a také žen a dorostenek. Má tak šanci hned na dva desetitisícové poukazy věnované Českou pojišťovnou. Zda právě táborské dorostenky uspějí, může ovlivnit jejich trenérka Eliška Hnojnová.

„Já sama jsem rozhodčí, týmu to pomáhá. Spousta hráček nezná pravidla podrobně, proto si myslím, že mít v týmu rozhodčího je výhodou,“ dozvěděli jsme se na začátku rozhovoru, co by mohlo družstvu pomáhat.

„Snažím se se svěřenkyněmi vycházet, nebýt nad ně povýšená spíše přátelská, ale ví, kde mají hranici. Když už je problém, je nejlepší odvést problémového jedince od konfliktu a nechat ho vychladnout. Pokud se jedná o tým, tak si myslím, že by to měl nějakým způsobem udržovat trenér. Přece jenom se jedná o kolektivní sport, a jakmile by jeden nehrál fér, mohl by strhnou i další, a to by si měl trenér ohlídat,“ prozrazuje svůj recept trenérka.

„Soutěž sleduji. Myslím, že je to velmi přínosná motivace, jelikož ne v každém sportu se hraje fér. Díky této soutěži si to spousta lidí zase uvědomuje. Pokud jste nějak vychován, tak to používáte ve sportu i v osobním životě, “ pochvaluje si Hnojnová.

Zda 1. FbK tábor svá vedení promění ve vítězství se dozvíme na konci sezóny. Nezapomeňte výboj sledovat na ceskyflorbal.cz/fair-play.

BLACK ANGELS13
TJ Sokol Královské Vinohrady8
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno3pn
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA0
Tatran Teka Střešovice3
VideoStatistiky
FBC Liberec2
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE0
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa5
FbŠ Bohemians14
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice6p
MITEL Florbalová akademie MB5
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians4pn
FBC ČPP OSTRAVA5
VideoStatistiky
Panthers Praha1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín0
VideoStatistiky
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice11
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky