{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Divize zakončila základní část, na řadě je play-up

Divize zakončila základní část, na řadě je play-up

Dohrávky 21. a 22. kola Divize určily všechny postupující, týmy, které mají zajištěnou 4. nejvyšší mužskou soutěž i pro příští rok a také týmy, které sestoupí do regionálních lig. Nejúspěšnějším celkem se stal zástupce Divize E FbC Asper Šumperk, který ve 22 utkáních získal 63 bodů z možných 66. Jediným neporaženým celkem byla rezerva Královských Vinohrad, která však play-up hrát nebude. Nejméně se dařilo týmu SK Jiskra Domažlice, který získal jeden bod za prohru v prodloužení. Pomyslným vítězem celého kanadského bodování všech Divizí se stal Ondřej Miškov z Krnova, který zaznamenal 93 bodů.

Poslední kolo určilo, že Kadaň a Děčín do nadstavbové části doplní Florbal Teplice. Ti si v posledním kole poradili s městským rivalem Dynamem Teplice. Jejich konkurent Slavia Praha nestačil na poslední, sestupující Lovosice. Ty nakonec doplní Louny a již zmiňované Dynamo Teplice. Kanadské bodování soutěže plně ovládli hráči Ústí nad Labem B, jelikož první trojku obsadili jejich zástupci, jmenovitě Hynek Nikolič, Filip Kučaba a Jindřich Grosse.

Play-up si v Divizi B zahrají pražští tygři a Hradec Králové, kteří již měli účast zajištěnou. Díky dvěma výhrám z uplynulého víkendu je třetím postupujícím Panthers Liberec. Klíčová pro ně byla zejména sobotní bitva, kdy zdolali přímého konkurenta, Kutnou Horu, v poměru 16:9. O návrat do soutěže budou v příštím roce usilovat Kolín, Jablonec a Česká Lípa B. Statistiky si podmanil liberecký Jiří Špak, který získal 83 bodů, následovaný týmovým kolegou Ondřejem Neumanem (77) a Dominikem Reczaiem ze Sokol Koberovy.

Mimo prvních třech celků z každé skupiny se mohl kvalifikovat i nejlepší celek ze čtvrtého místa. Povedlo se to zástupci Divize C, týmu Fbc Strakonice, který získal 49 bodů. Stejný bodový zisk měl i třetí Písek. Soutěži dominovali zástupci Plzně – Florbalová škola a SLAVIA. Do regionální ligy se poroučejí pražští Bohemians B, SEPTA České Budějovice a Domažlice. Bodovými leadery se stali Michal Cigánek (Písek, 68), Ondřej Budek (Florbalová škola Plzeň, 63) a Karel Šavrda (Strakonice, 62).

Závěrečný ligový víkend již nemohl nic změnit na tom, že kvalifikanty z Divize D budou Mohelnice, Brno a Vysoké Mýto. Rozhodovalo se pouze o jejich pořadí. Díky výhře nad Okříšky se „mistrem“ stal brněnský celek, Mohelnice, která nestačila na Litomyšl 12:6, bere druhé místo. Třetí Vysoké Mýto zaostalo o tři body. Naopak ani výhra nad Pacovskými Honzíky již nepomohla Chrudimi, kterou v sestupu doplní Okříšky-MoBu a FBŠ Jihlava. Nejvíce bodových přírůstků zaznamenali hráči Brna, Jakub Matula a Patrik Fabián jich shodně získali 68. Vysokomýtský Milan Koubek zaostal pouze o bod.

Z Divize E postupuje pomyslný vítěz „Prezidenského poháru“ Asper Šumperk, následovaný Krnovem a Třincem. I tato liga má svém specifikum, a to sice, že z ní nepadají tři celky, ale pouze dva. Florbal Vsetín se stal nejlepším celkem na desátém místě, což mu umožňuje si zahrát tuto soutěž i příští sezónu. Jedenáctý Jeseník a dvanáctý Frýdek-Místek již toto štěstí nemají, a tak budou muset zabojovat o návrat zpět. Bodově vyčnívali krnovští Ondřej Miškov (93) a Jaromír Filip (84), stupně vítězů doplnil Igor Macháček z Olomouce (69).


Dvojice pro první kolo play-up

FBC DDM Kati Kadaň – FBC Panthers Liberec

Prague Tigers – Florbal Teplice

Florbalová škola Plzeň A – Fbc Strakonice

FbC Hradec Králové – DDM SANEXCZ Děčín IV

Hornets Brno ZŠ Horní – FBC Ossiko Třinec

FBC ORCA KRNOV – FbC Písek

FbC Asper Šumperk – FTC Vysoké Mýto

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBC Mohelnice


Hraje se na tři vítězné zápasy. První dvě střetnutí jsou na programu již tento víkend, v obou případech na hřišti prvně zmiňovaného celku.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky