{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Do Ostravy jedeme pro zkušenosti a zážitky, má jasno Lukáš Grundler

Do Ostravy jedeme pro zkušenosti a zážitky, má jasno Lukáš Grundler

Karlovarský a Plzeňský kraj patří z florbalového pohledu mezi ty menší. O co nižší počet týmů v ligové soutěži nabízí, o to větší mají chuť soupeře překvapit. Případný medailový zisk by se pak rovnal doslova senzaci. Jistě by o ni stál i Lukáš Grundler. Ten však přiznává, že jeho svěřenkyně jedou do moravskoslezské metropole hlavně sbírat zkušenosti a zážitky.

Už ani ne jeden den chybí do startu ostravské akce. Přítomen na ní bude také Lukáš Grundler se svými svěřenkyněmi.

Lukáši, jak se s celým trenérským štábem těšíte na ostravský turnaj?

Těšíme se moc. Očekáváme turnaj na špičkové úrovni, vysoké tempo a možností nasbírání zkušeností od soupeřů. Věříme ve společné zážitky, které budou zahájené už vlastně cestou vlakem přes celou naší republiku. Nejmladší družstvo turnaje jede plnit cíle ze strany metodiky Českého florbalu. Zkušenosti pak budou cenné pro životní rozvoj našich hráček.

Jak u vás probíhala příprava na sezonní vrchol v podobě setkání regionálních reprezentací?

Příprava u nás letos probíhala na krajských úrovních, tedy v rámci Karlovarského a Plzeňského kraje. Poslední tréninky byly společné. Výběr družstva tvořilo široké spektrum hráček. Pro tým jsme uspořádali celodenní soustředění se zakončením v podobě přípravného utkání.

S čím jste byli nejvíc spokojeni a s čím naopak nejméně?

Spokojeni jsme byli s nasazením hráček v tréninku a bojovností. Zvlášť když se holky praly o poslední místa v nominaci. Vyzdvihnout musím hlavně společné setkání, kde měli trenéři možnost poznat hráčky blíže a osobněji. Naopak nespokojení jsme byli s množstvím tréninků. Rozhodně by nám jich prospělo víc. Čísla jsou v tomhle neúprosná -  čtyři tréninky Plzeňského kraje, devět tréninků Karlovarského kraje, 3x pak společné tréninky v rámci regionu.

Preferujete z hlediska důležitosti spíš turnaj regionálních výběrů, nebo olympiádu v Liberci?

Pro nás jsou obě tyhle akce důležité. Beru to osobně jako dva vrcholy v rámci plánu. Pro regionální turnaj máme trenérskou sestavu složenou z koučů z obou krajů. V tom vidím velké pozitivum, hlavně tedy s ohledem na možnost konzultace určitých problémů a hledání společných cílů. Ve výsledku se však nominace na obě akce budou velmi lišit. Především tedy z pohledu Karlovarského kraje. Do Ostravy jede totiž pouze jedna florbalistka z Karlovarska, zbytek je z Plzeňska. Je těžké namíchat ten správný koktejl, protože každý má něco.

I pro trenérský štáb ze západních Čech je připravena „vzkazová“ otázka.

Chceme poděkovat především rodičům, trenérům a lidem, co umožnují hráčkám užívat si cestu za svými sny. Hlavně věřím tomu, že naše svěřenkyně jsou připravené bojovat, semknout se jako jedno družstvo a jít hrát aktivně na hranici svých sil.  

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky