{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Druhá vlna vzdělávacích seminářů 19/20

Druhá vlna vzdělávacích seminářů 19/20

V polovině února začíná druhá a zároveň poslední vlna vzdělávacích seminářů v tomto ročníku, které jsou součástí Projektu komplexního rozvoje a vzdělávání florbalových oddílů. Jelikož byl zaznamenán výrazný zájem o semináře v Praze i z jiných regionů, byl spolu s rozšířením tematické skladby významně navýšen i jejich počet. 

Nyní je vypsáno 19 akcí, u kterých převládá právě Praha. Obvyklý počet akcí byl navýšen i na dalších místech – například v Pardubicích a Brně. Tato sestava seminářů není konečná. V jednání jsou další 2 semináře v Ostravě, o jejich vypsání budete včas informováni.

Novinkami mezi tématy jsou Budování klubu v menším městě (V. Rejna a J. Třískala – FBC Kutná Hora), Spolupráce ve městě a financování klubu (M. Bocian – Florbal Chomutov) a Ženská složka a malé kluby (M. Vojáček – FbŠ Bohemians, J. Diblík – Florbalová akademie MB).

Dále byla na žádost oddílů zařazena témata, která zazněla v rámci společných setkání oddílů projektu. Jedná se o témata Organizační struktura klubu (J. Jirovský, ČF) a Florbalový výkon (J. Jakoubek, ČF). Jsou určena zejména pro činovníky oddílů, kteří se osobně společného setkání v Prostějově neúčastnili. Pro případ dostatečného zájmu je u obou seminářů připraven vždy jeden rezervní termín, který bude vypsán až v případě naplnění kapacity aktuálně vypsaných termínů.

Do nabídky seminářů se vrací témata z předchozích let – Provázání mužské a ženské složky (O. Neuman, FLORBAL CHODOV) a Propojení projektů a grantů (M. Musil, FbŠ Bohemians). Kromě výše uvedených proběhnou i další témata, o která byl z reakcí oddílů největší zájem. Mezi ně patří například Organizace tréninkového procesu, Klubové akce, Komunikace a propagace – web asociální sítě, Řízení klubu a SW nástroje nebo Spolupráce se školami a náborová činnost.

Přehled aktuálně vypsaných vzdělávacích akcí pro oddíly naleznete v kalendáři akcí – typ akce „seminář vzdělávání oddílů“. Přihlašování probíhá přes systém FIS individuálně nebo prostřednictvím sekretáře Vašeho oddílu. Kapacita jednotlivých akcí nebude navyšována. V případě zvýšeného zájmu mohou být témata zopakována v daném místě v příštím ročníku. Účast bude umožněna maximálně dvěma zástupcům z jednoho oddílu.

Akce jsou určeny pro všechny členské oddíly Českého florbalu a jejich členy, kteří mají o dané téma zájem. Je tedy vítána účast dalších osob – nejen sekretářů oddílů a přímých účastníků Projektu komplexního rozvoje oddílů.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky