{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Extraligové Židenice vyváží nejvyšší ženskou soutěž na Vsetín

Extraligové Židenice vyváží nejvyšší ženskou soutěž na Vsetín

Už počtvrté vyveze K1 Florbal Židenice Extraligu žen mimo Brno. V rámci dlouhodobého projektu Návraty domů se utkání s Crazy girls FBC Liberec odehraje ve vsetínském sportovním svatostánku Na Lapači. 

Návraty domů. Tak se jmenuje projekt, skrze který K1 Florbal Židenice vyváží nejvyšší florbalovou soutěž žen za hranice Brna. A to do míst, ze kterých pocházejí jednotlivé hráčky. Letošní premiérovou sezonu Evy Urbáškové v nejvyšší soutěži okoření listopadový výjezd na starou známou vsetínskou palubovku, odkud před sezonou vyrazila právě do brněnských Židenic.

„Dostala jsem se na vysokou školu do Brna a chtěla jsem si konečně zkusit zahrát extraligu, tak jsem si řekla, že zkusím Židenice,” popsala autorka devíti extraligových branek Urbášková. 

Podobnou cestu zvolila i Barbora Sedláčková. Ta v loňské sezoně nastupovala stejně jako Urbášková za Florbal Vsetín. „Do Brna mě přivedlo především studium a chtěla jsem se vrátit na extraligovou palubovku, takže Židenice v tomhle ohledu byly jasná volba. Cítím se dobře, většinu týmu i vedení znám už delší dobu a už jen stačí se vrátit do extraligového tempa,” uvedla bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa 2018. Ve vsetínském dresu navíc stále nastupuje její dvojče Kateřina. 

Nejvyšší ženská soutěž se na Vsetín vrátí po 16 letech. Klub TJ MEZ Vsetín hrál nejvyšší soutěž v sezoně 2002/2003. Úplně poslední utkání v tehdejší 1. lize odehrál Vsetín na jaře 2003 proti HFK Děkanka. Ačkoli vsetínské hráčky podlehly pražským soupeřkám vysoko 1:11, na zápase byla tehdy suverénně nejvyšší návštěvnost 18. kola. 

V sobotu se extraligové Židenice střetnou s aktuálně posledním týmem extraligového peletonou z Liberce. Potkají se tak aktuálně sedmý tým s dvanáctým. Favoritkami jedenáctého kola nejvyšší soutěže jsou Židenice, které tak vůbec poprvé nastoupí do svého speciálního výjezdního utkání v roli favorita.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky