{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Finálové drama rozhodly až nájezdy. Ceněný double míří do Ostravy

Finálové drama rozhodly až nájezdy. Ceněný double míří do Ostravy

Jednalo se o nejvyrovnanější finále obou soupeřů ze všech tří setkání. Mladá Boleslav a Vítkovice se utkaly znovu o pohárovou trofej a tentokrát se dostaly až do nejdelšího možného scénáře. Podruhé se proti sobě postavily v Čechách a znovu se radoval ostravský celek, když mu nově vytvořený pohár pod záštitou České pojišťovny vystřelil v nájezdech Jan Jastřembský. Jeho tým zvítězil v gólově chudém zápase 2:1. Muži tak napodobili ženské kolegyně a do Ostravy míří ceněný double.

Že padne málo branek, se očekávalo. V každém finálovém setkání Mladé Boleslavi a Vítkovic v rámci Poháru České pojišťovny nepadlo více jak pět. Jejich počet je od předloňského duelu v Plzni sestupný. Na západě Čech viděli diváci pět gólů, loni ve Zlíně čtyři a nyní dva, pokud se nebudou počítat nájezdy. S podobným scénářem počítali i brankáři obou týmů. „Opatrné utkání z obou stran. Hrálo se hodně takticky. O tom vypovídá i počet gólů. Oba týmy měly šance, ani jeden je neproměnil. Rozhodlo větší štěstí v nájezdech,“ shrnul celý zápas boleslavský gólman Lukáš Bauer. „Celkově dominovaly obrany. Jak my, tak Boleslav jsme předváděli výbornou defenzivní hru a blokovali střely,“ přitakal jeho protějšek ve vítkovické bráně Lukáš Souček.

Ačkoliv padlo málo branek, jen po jedné na každé straně po celou základní hrací dobu, nedá se říct, že by se týmy šetřily. Hrálo se ve vysokém tempu a v osobních soubojích si soupeři nezůstali nic dlužni. Boleslav nevyužila obrovskou herní převahu v prostřední periodě, kdy Vítkovice pustila maximálně ke dvěma vážnějším střelám. „​Hráli jsme v ní dobře, měli jsme převahu, ale bohužel se nám ji nepovedlo zúročit více jak jedním gólem. Doufejme, že na konci sezóny nám to vyjde lépe,“ smutnil Bauer. „Měli jsme tam delší hluché pasáže. Něco mě trefilo, od toho tam jsem. Spoluhráči hodně blokovali střely. Bolka na nás vletěla a my jsme se s tím nedokázali popasovat,“ komentoval prostřední periodu Souček, ve které pustil za svá záda jedinou z osmi střel.

Na druhé straně byla druhá dvacetiminutovka nepříjemná pro jeho protějšek v boleslavské brance. „Musel jsem se více protahovat, poskakovat si, abych zůstal zahřátý. Jsem v týmu, který hraje dobře. na vrcholu a občas se nám stávají podobné zápasy, k nim to patří,“ popisoval Bauer, na kterého šlo z prostřední části pouze kvarteto střel, z nichž polovina ho opravdu prověřila.

Souček: Nejsou v tom čáry

Oba gólmani excelovali po celý zápas a o osudu finálového utkání musely rozhodnout až nájezdy, v nichž se utkání přiklonilo na stranu Vítkovic. „Extrémně jsme je nezvládly. Nešly nám,“ zlobil se Bauer, který inkasoval dvakrát a zvláště si vyčítal proměněný pokus Jastřembského. „U prvního gólu jsem si mohl pokrýt více místa. Předpokládal jsem forhend. Zvedl jsem více nohu, což mě mrzí nejvíc. Vždy se dá udělat něco lépe,“ vytýkal si boleslavský brankář a pochválil následně i proměněný blafák Hájka. „Provedl ho pěkně. Ani tady jsem nečekal zakončení bekhendem,“ komentoval 26letý gólman Středočechů. Z jeho spoluhráčů naopak Součka neohrozil téměř nikdo, ani Curney, kterému sjel míček. Vítkovický gólman jakoby zaklel velké brankoviště v rozhodující chvíli. „Nebyly v tom čáry. Nájezdy jsem letos neprohrál. Nechci říct, že kluci dostali strach. Jelínek nastřelil břevno, Curneymu sjel míček. Neskutečné štěstí,“ prohlásil hrdina ostravského celku.

Přitom moc nechybělo a na nájezdy dojít nemuselo. V polovině prodloužení totiž od mantinelu napřáhl Jelínek a míček skončil na vzdálenější tyči Součkovy svatyně. „Nebyl jsem v ideální pozici a byl jsem nalepený u pravé tyče. Při střele jsem měl strach. Byl jsem přesvědčen, že jde míček do branky, naštěstí skončil na tyčce,“ oddechl si 27letý gólman Ostravanů, který tak vychytal svému týmu další, celkově čtvrtý triumf v této soutěži. Vítkovice jsou druhým týmem v historii poháru, který v jednom roce triumfoval jak v mužích, tak ženách. Napodobily tak Tatran Střešovice, jenž podobný úspěch zaznamenal doposud jako jediný v ročníku 2005 ve Hluku.  

Technology Florbal MB6
FAT PIPE FLORBAL CHODOV3
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady3
TJ Znojmo LAUFEN CZ1
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha2
1. SC TEMPISH Vítkovice 5
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ6
TJ Sokol Královské Vinohrady4
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady10
TJ Znojmo LAUFEN CZ4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV10
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA6
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice8
Ivanti Tigers Jižní Město3
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice11
Ivanti Tigers Jižní Město4
VideoStatistiky
Crazy girls FBC Liberec7
K1 Florbal Židenice4
VideoStatistiky