{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Hana Koníčková před semifinále: Půjdeme do toho po hlavě

Hana Koníčková před semifinále: Půjdeme do toho po hlavě

Český tým narazí v semifinále světového šampionátu na domácí Švýcarky. Na MS se spolu oba týmy potkaly celkem osmkrát, Češky se radovaly ale pouze v utkání o bronz na MS 2011.  V semifinále na sebe narazily jen jednou, před deseti lety. V sobotu se spolu oba týmy utkají o účast ve finále podruhé v historii, tentokrát navíc opět na švýcarském území. A pro některé hráčky půjde o speciální zápas.

Hana Koníčková, která v průběhu sezóny působí v týmu úřadujících švýcarských mistryň Kloten-Dietlikon Jets, přiznává, že už před čtvrtfinále proti Polsku pomýšlela na případný semifinálový boj se Švýcarskem.

„Je taková nechuť proti Švýcarsku hrát, protože nás v těch důležitých zápasech většinou porazily,“ popisuje oběcně pocity českého týmu Koníčková. „Já se naopak těším, že na ně narazíme. Pro mě je jejich hra více čitelná, než třeba finská hra. Doufala jsem, že se sejdeme v semifinále se Švýcarskem, takže jsem ráda." 

Fakt, že jsou to budou švýcarští fandové, kteří budou mít převahu na tribuně, jí netrápí. „Vůbec mi nevadí, že jsou doma, já z toho strach nemám. Máme vyzkoušené, že se nám tu proti nim daří a naopak ony budou mít halu plnou diváků. Myslím si, že to může být naše výhoda. Protože nás to požene dopředu,“ věří nejzkušenější česká obránkyně v současném reprezentačním kádru. Český tým kromě vítězství na MS 2011 porazil Švýcarsko také na EFT v roce 2018, které se konalo právě v Neuchâtelu.

„Musíme předvést naše maximum“

„Jsem zvědavá, jak to bude probíhat od začátku, který podle mě bude důležité chytit. Úplně nedokážu říct, jestli to bude svázané taktikou. Myslím, že si všichni přejeme, aby to byl prostě dobrý florbal, aby se moc nevyčkávalo a nebylo tam moc taktiky,“ uvažuje Koníčková o možném herním stylu v semifinále. „My do toho každopádně půjdeme po hlavě, protože my chceme do finále a musíme předvést naše maximum,“ dodává česká florbalistka odhodlaně.

Odjakživa moc Švýcarsko nemám ráda, ale teď tím, že tam mám spoluhráčky a můžu říct, že už konečně i kamarádky, to bude zvláštní zápas i pro mě,“ říká Koníčková k tomu, že ve švýcarském týmu má pět spoluhráček z KD Jets. „Nicméně v daný čas je to pro mě soupeř a myslím si, že tohle si dobře uvědomujeme. Zdravě jsme se hecovaly, ale necháme si to až na tréninky po mistrovství. Jak my s Naty, tak švédské reprezentantky i Švýcarky dostaly od zbylých hráček z týmu velmi pěkné dárečky na každý den a tím se motivujeme. Myslím si, že si zdravě fandíme,“ říká Koníčková o atmosféře v klubu, který má na MS zástupkyně hned ve třech národních týmech.

A dorazí týmové kolegyně Hany Koníčkové a Natálie Martinákové i přímo na turnaj? „Některé říkaly, že přijedou, některé to budou sledovat v televizi, takže uvidíme, kdo nám bude skutečně fandit,“ směje se Hana Koníčková.


Sledujte utkání o 3. místo na MS 2019 živě

Sobota 14. prosince

13:30 Finsko – Česko

(TV přenos / IFF přenos / IFF online zápis / ČF online zápis)

BLACK ANGELS13
TJ Sokol Královské Vinohrady8
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno3pn
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA0
Tatran Teka Střešovice3
VideoStatistiky
FBC Liberec2
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE0
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa5
FbŠ Bohemians14
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice6p
MITEL Florbalová akademie MB5
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians4pn
FBC ČPP OSTRAVA5
VideoStatistiky
Panthers Praha1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín0
VideoStatistiky
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice11
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky