{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Holba Line-up sezony 2019/2020– Mladá Boleslav ovládla finální výběr

Holba Line-up sezony 2019/2020– Mladá Boleslav ovládla finální výběr

V uplynulých dnech měli fanoušci možnost na instagramu Českého florbalu svým hlasováním sestavit ten nejlepší line-up Superligy florbalu, a to napříč celou soutěží. Jak by taková zahajovací pětice spolu s brankářem a trenérem podle fanoušku měla vypadat? Hned tři pozice obsadili hráči Mladé Boleslavi, o další se podělily Vítkovice, Sparta, Bohemians a Tatran.

Hlasování proběhlo ve stories instagramového účtu Českého florbalu. Fanoušci u předvybraných kandidátů rozhodovali, zda do finálního sedmičlenného výběru patří (ANO), či dle jejich názoru nepatří (NE). Takto vypadá finální výběr:

Jako první se volil strážce malého brankoviště. Mezi šesti kandidáty byl nejúspěšnější boleslavský brankář Lukáš Bauer, u kterého možnost ANO zvolilo 74 % hlasujících (mimochodem: 74 je zároveň číslo, které Bauer nosí na dresu). Lukáš Bauer v  sezoně 2019/2020 odchytal 19 utkání a z 354 střel soupeřů dokázal více než 85 % úspěšně zlikvidovat. V průměru obdržel v utkání méně než tři góly, jako jediný v ZČ vychytal čisté konto.

Následovala volba obránců. Také zde se prosadila Mladá Boleslav – s více než 68 % kladných hlasů si své místo v Line-upu sezony zajistil Patrik Suchánek. Ten naskočil do všech 28 utkání svého týmu a připsal si 32 bodů, což ho řadí mezi nejofenzivnější obránce ligy, minimálně každá čtvrtá jeho střela si našla cestu za záda brankářova soupeře. Za Boleslav v základní části strávil na hřišti vůbec nejvíce času a patřil mezi 30 hráčů s nejdelším pobytem na hřišti na jeden zápas.

Ještě přesnějším střelcem byl v sezoně 2019/2020 Milan Garčar, který Suchánka doplnil v obranném páru Line-upu sezony 2019/2020. S 64 % kladných hlasů se stal jediným zástupcem Sparty ve finálním výběru. Sparťanský kapitán naskočil do 24 utkání, v nichž si připsal 20 bodů za 11 branek a 9 asistencí. Přesnost jeho střelby se přehoupla přes 31 %.

Útočná trojice je směsicí dravého mládí, které do ní vnáší dva juniorští mistři světa, a nepopiratelných zkušeností, které přichází spolu s ligovým ostrostřelcem.

Celých 77 % kladných hlasů posunulo do finálního výběru Filipa Langera. Ten si ve 24 utkáních připsal 39 bodů a 21 trestných minut – z Line-upu sezony si tak na trestné lavičce poseděl nejdéle. Z útočné trojice pak Langer strávil nejvíce času i na hřišti. Svým přídělem 1,63 bodu na zápas se podílel na postupu Tatranu do play-off, o který střešovický tým bojoval do poslední chvíle.

V útoku se k němu připojí Jiří Curney, vítěz kanadského bodování a král střelců letošní sezony Superligy florbalu a celkově třetí mladoboleslavský florbalista v Line-upu sezony. V průměru si v každém utkání připsal 2,5 bodu, další úspěchy sbíral na buly, kde vyhrál v téměř 56 % soubojů. Ve statistice +/- pak patří k nejúspěšnějším spolu s dalšími spoluhráči z Mladé Boleslavi.

Posledním hráčem do pole je Filip Forman z Bohemians, který v letošní sezoně vévodil kanadskému bodování klokanů a z Line-upu sezony se pyšní nejvyšším procentem úspěšných střel. Do branky zamířilo přes 40 % z nich. V průměru pak sahal po dvou bodech v každém utkání, do něhož naskočil.

Jediným reprezentantem florbalu mimo Prahu a Střední Čechy se v Line-upu sezony stal vítězný trenér. V této kategorii přitom byli fanoušci nejvíce vybíraví a rozdali nejméně pozitivních hlasů. Vítkovický Pavel Brus si připsal 55 % souhlasných reakcí. V uplynulé sezoně vedl vítkovický tým na Poháru mistrů a dovedl ho také na druhou příčku tabulky po základní části – navzdory velké řadě zranění, která vítkovický tým po celou sezonu sužovala.

Tak vypadala volba fanoušků pro Superligu florbalu. V dalším týdnu bude následovat hlasování o Holba Line-up sezony 2019/2020 Extraligy žen.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky