I v druhých semifinálových duelech Extraligy žen uspěly domácí týmy

Také v druhých semifinálových kláních Extraligy žen uspěly domácí celky, které potvrdily role favoritů, zároveň využily domácího prostředí a ujaly se vedení 2:0 na zápasy. Vítkovicím pomohla znovu k vítězství nad Tigers hattrickem Justyna Krzywak, v přestřelce mezi Chodovem a Ostravou se šesti kanadskými body předvedla Martina Řepková (4+2).

Druhý semifinálový den vypukl v 15:00 v Ostravě, kde se na úvodní branku čekalo až do závěru první třetiny. Vítkovice tak šly po střelecky vyrovnané dvacetiminutovce do šaten s těsným vedením, které navýšily ve druhé části po úspěšně ubráněné přesilovce. Tigers nevyužily šanci na snížení při trestném střílení, až ve 38. minutě snižovala na 4:1 Chudá. Domácí florbalistky nechtěly ponechat nic náhodě a začaly závěrečnou periodu dvěma rychlými góly. Na ně sice hráčky z Jižního Města odpověděly, jenže k výraznějšímu snížení se nezmohly. Vítězství domácích pečetila ve 48. minutě Justyna Krzywak, jež i ve druhém semifinále nastřílela hattrick. „Rozhodla první třetina, kterou jsme po velmi špatném výkonu přežili, dokonce šťastně vyhráli. Kdyby v ní soupeř odskočil, kdo ví, jak by to vypadalo. Od druhé třetiny už návrat do módu play off, lepší řešení herních situací a hlavně herní vášeň,“ hodnotil po výhře trenér Tomáš Martiník.

Chodovské florbalistky měly snový vstup do utkání, když v čase 4:30 vedly již 3:0 a Martina Řepková měla po dvou přesných zakončeních dobře nakročeno k hattricku. Ostravě se povedlo dvěma rychle po sobě jdoucími góly snížit na rozdíl dvou branek, jenže se jí nedařilo dostat ke srovnání. Chodov na přelomu druhé a třetí části dvakrát inkasoval z přesilovky, svůj náskok si však stále hlídal. Velký podíl měla na výhře Martina Řepková (4+2) společně s Karolínou Suchou (2+2). „Dneska rozhodly dvě věci. Náš odstrašující vstup do zápasu a v době, kdy jsme se do něj mohli vrátit, neproměněné přesilovky,“ nebyl spokojen Jakub Robenek, že jeho svěřenkyně využily jen dvě z pěti přesilových her.