{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Juniory čeká předkolo play-off. O osmifinále hraje 16 týmů

Juniory čeká předkolo play-off. O osmifinále hraje 16 týmů

KB liga juniorů míří do vyřazovací fáze. O tomto víkendu začíná předkolo play-off, k němuž nastoupí hned 16 družstev. Ty úspěšné postoupí do osmifinále soutěže, kde narazí na papírově nejlepší družstva po základní části.

V předkole play-off se potkávají čtyři nejhůře umístěná družstva ze skupiny A se všemi účastníky skupiny B. Hraje se na dva vítězné zápasy. Do této fáze zamířil i Florbal Ústí, jemuž přímý postup do osmifinále utekl o jediný bod. Severočeši tak ve Výběru soupeřů brali Náchod, který skončil ve skupině B na poslední příčce. Pořadí týmů respektovaly také Pardubice – ty absolvují sérii s předposledním Milevskem.

Junioři Vítkovic uzavřeli základní část čtyřmi prohrami z pěti utkání. Proto zůstali ve skupině A jedenáctí a do předkola si zvolili Exelsior Havířov. Půjde tak o reprízu regionálních derby z úvodní fáze sezóny. Vítkovice tehdy napoprvé zaváhaly 7:10, což napravily doma výsledkem 9:8. Sparťané se rozhodli pro sérii s Kladnem, které ACEMA letos už dvakrát porazila. Skóre z obou zápasů 27:8 navíc vypadalo poměrně jednoznačně.

Vybíraly si i týmy ve skupině B

Ze skupiny B měl možnost volby její vítěz Hradec Králové. Východočeši tak budou mít za soupeře Slavii Plzeň. A dá se očekávat, že to bude nepříjemný rival. Slavia sice první vzájemný souboj nezvládla 3:7, jenže v odvetě prohrála jen těsně 4:5 po prodloužení. Otrokovice potom svůj výběr použily na brněnské Gullivers. Panthers letos drží s tímto protivníkem stoprocentní bilanci, na čemž má velký podíl i Jakub Haša. Ten si proti Gullivers celkově připsal deset gólů a tři asistence.

Třetí FbC Plzeň bralo papírově nejsnadnější variantu, která byla stále k dispozici. Tou se stali Štíři České Budějovice z desátého místa skupiny B. Oba týmy se přitom utkaly už v posledním kole základní části, kdy Jihočeši vyhráli 9:8. Série proto může být velice vyrovnaná. Na Chomutov zbyli Bulldogs Brno, což znamená střetnutí čtvrtého družstva s pátým. V základní části mezi nimi platilo, že kdo hrál doma, vybojoval všechny body.

O tom, které celky postoupí do osmifinále KB ligy, se bude rozhodovat o víkendu 2. a 3. března. Ve středu 6. března bude na programu případné třetí zápasy sérií. Kompletní rozpis naleznete ZDE.


Foto: Florbal Ústí

Tatran Teka Střešovice00:00
TJ Sokol Královské Vinohrady
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
VideoHlášenka
SOKOLI Pardubice00:00
Předvýběr.CZ Florbal MB
VideoHlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa00:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
VideoHlášenka
ACEMA Sparta Praha00:00
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
K1 Florbal Židenice
VideoHlášenka
FBC ČPP OSTRAVA00:00
Panthers Praha
VideoHlášenka
Florbalová akademie MB00:00
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice
VideoHlášenka
Bulldogs Brno00:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
VideoHlášenka
FAT PIPE FLORBAL CHODOV00:00
FBS Olomouc
VideoHlášenka