{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Juniory čeká předkolo play-off. O osmifinále hraje 16 týmů

Juniory čeká předkolo play-off. O osmifinále hraje 16 týmů

KB liga juniorů míří do vyřazovací fáze. O tomto víkendu začíná předkolo play-off, k němuž nastoupí hned 16 družstev. Ty úspěšné postoupí do osmifinále soutěže, kde narazí na papírově nejlepší družstva po základní části.

V předkole play-off se potkávají čtyři nejhůře umístěná družstva ze skupiny A se všemi účastníky skupiny B. Hraje se na dva vítězné zápasy. Do této fáze zamířil i Florbal Ústí, jemuž přímý postup do osmifinále utekl o jediný bod. Severočeši tak ve Výběru soupeřů brali Náchod, který skončil ve skupině B na poslední příčce. Pořadí týmů respektovaly také Pardubice – ty absolvují sérii s předposledním Milevskem.

Junioři Vítkovic uzavřeli základní část čtyřmi prohrami z pěti utkání. Proto zůstali ve skupině A jedenáctí a do předkola si zvolili Exelsior Havířov. Půjde tak o reprízu regionálních derby z úvodní fáze sezóny. Vítkovice tehdy napoprvé zaváhaly 7:10, což napravily doma výsledkem 9:8. Sparťané se rozhodli pro sérii s Kladnem, které ACEMA letos už dvakrát porazila. Skóre z obou zápasů 27:8 navíc vypadalo poměrně jednoznačně.

Vybíraly si i týmy ve skupině B

Ze skupiny B měl možnost volby její vítěz Hradec Králové. Východočeši tak budou mít za soupeře Slavii Plzeň. A dá se očekávat, že to bude nepříjemný rival. Slavia sice první vzájemný souboj nezvládla 3:7, jenže v odvetě prohrála jen těsně 4:5 po prodloužení. Otrokovice potom svůj výběr použily na brněnské Gullivers. Panthers letos drží s tímto protivníkem stoprocentní bilanci, na čemž má velký podíl i Jakub Haša. Ten si proti Gullivers celkově připsal deset gólů a tři asistence.

Třetí FbC Plzeň bralo papírově nejsnadnější variantu, která byla stále k dispozici. Tou se stali Štíři České Budějovice z desátého místa skupiny B. Oba týmy se přitom utkaly už v posledním kole základní části, kdy Jihočeši vyhráli 9:8. Série proto může být velice vyrovnaná. Na Chomutov zbyli Bulldogs Brno, což znamená střetnutí čtvrtého družstva s pátým. V základní části mezi nimi platilo, že kdo hrál doma, vybojoval všechny body.

O tom, které celky postoupí do osmifinále KB ligy, se bude rozhodovat o víkendu 2. a 3. března. Ve středu 6. března bude na programu případné třetí zápasy sérií. Kompletní rozpis naleznete ZDE.


Foto: Florbal Ústí

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky