{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Livesport Superliga žádá o výjimku pro restart

Livesport Superliga žádá o výjimku pro restart

Český florbal společně s ostatními halovými sporty požádal v pátek o výjimku pro opětovné zahájení Livesport Superligy. V případě jejího udělení se již 16. listopadu rozběhne superliga televizním utkáním Vítkovice – Ostrava. 

„O podmínkách žádosti o restart nejvyšší soutěže jsme měli jednání s Národní sportovní agenturou společně s volejbalem, házenou a basketbalem. Koordinujeme i samotné podání žádosti, ale na rozdíl od těchto sportů, které žádají na nejvyšší soutěže mužů i žen, jsme žádost podali pouze na Livesport Superligu. Po diskuzi s NSA jsme toho názoru, že ženská soutěž nesplňuje podmínky pro výjimku,“ popsal společná jednání prezident Českého florbalu Filip Šuman.  

Splnit podmínky restartu nebude zcela jednoduché, florbal bude muset splnit stejné podmínky jako jiné sporty zejména v oblasti průběžného testování před zápasy. Livesport Superliga však byla Národní sportovní agenturou zařazena do programu COVID Sport II k ostatním elitním sportům. Navíc, pokud by superliga nepokračovala, přišla by o milionové příjmy od partnerů soutěže. 

Od středy probíhá diskuze vedení Českého florbalu zejména s Komisí elitního florbalu a medializace, ale i se zástupci všech superligových klubů o konkrétní podobě případného restartu nejvyšší mužské soutěže. Pokud by Livesport Superliga výjimku obdržela, rozběhla by se soutěž v pondělí 16. listopadu televizním duelem ostravských týmů, první kompletní kola by měla proběhnout ještě do konce listopadu. Během listopadu a prosince by měla soutěž běžet systémem dvojkol, aby se tak zefektivnily náklady na testování hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Současně se tak sníží ztráta odehraných zápasů na standardní průběh sezóny, která by na konci prosince u některých klubů mohla činit až závratných 14 kol.  

Nepřipravuje se ovšem restart pouze Livesport Superligy. Začátek dalších soutěží samozřejmě závisí na uvolnění vládních opatření, ale již nyní jsou připravovány scénáře, jak by restart soutěží na všech úrovních mohl probíhat. Nejvíce Český florbal pracuje s variantami prosince a ledna 2021. Všechny varianty budou finalizovány již v závěru příštího týdne a obratem s nimi budou seznámeny všechny oddíly. Hlad po obnovení florbalové činnosti je velký, je však nutné počkat, až opadne vlna současné pandemie a stát uvolní organizované sportování.    

BLACK ANGELS6
Tatran Střešovice9
VideoStatistiky Vstupenky
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE9
FBC 4CLEAN Česká Lípa11
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB12
FBŠ Hummel Hattrick Brno1
VideoStatistiky Vstupenky
MITEL Florbalová akademie MB3
FBS Olomouc5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
PSN Tatran Střešovice3
1. SC TEMPISH Vítkovice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA12
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice0
VideoStatistiky