{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Matěj Klucho: Naším cílem je v hráčích probudit touhu po zlepšování a motivovat je do práce

Matěj Klucho: Naším cílem je v hráčích probudit touhu po zlepšování a motivovat je do práce

V elitním výběrovém prostředí je jako ryba ve vodě. Z pozice hlavního trenéra totiž šéfuje národnímu výběru do 17 let, tedy dorostenecké reprezentaci. Než ale přijde řada na tu celostátní, odpracuje si Matěj Klucho i tu pro něj neméně srdeční. Jako trenér totiž povede do bojů dorostence Libereckého kraje. Také on popsal, jak vypadal průběh letošní sezony a s čím vyrukuje on a jeho svěřenci v Ostravě.

Matěji, jaké cíle máte stanoveny pro letošní florbalovou sezonu s výběrem Libereckého kraje?

V podstatě máme dva hlavní, řekněme, mimoflorbalové cíle. Tím prvním je v hráčích probudit touhu po zlepšení, motivovat je k práci. Tím druhým, a na první cíl navazujícím, je přenesení části zodpovědnosti za přípravu i výkon právě na hráče. Co se florbalu týče, chceme hráče moderně rozvíjet podle současných trendů kolektivního sportu. Výsledkové cíle na závěrečný cíl jako realizační tým určený nemáme. Hráčům jsme dali prostor na prosincovém kempu. Zbytek už je na nich.

Můžete nějak popsat dosavadní průběh sezony?

Absolvovali jsme pět tréninkových jednotek. Postupně jsme se věnovali aktivitě a spolupráci, „transition“, tedy přepínání, a brejkům, anticipaci a komunikaci, postupnému útoku a obraně středního pásma, hře v obranném pásmu a pressu. Zmíněná „témata“ tréninků jsme pak opakovali také na kempu. Jinými slovy, věnovali jsme se úplně všemu. (úsměv)

Na co byste rád navázal ve srovnání s minulostí? A co byste případně změnil?

Navázat chci na precizní práci s vybranou skupinou mladých sportovců. Mám to štěstí, že mám k ruce skvělé asistenty, takže práce v tomto týmu je pro mě jako hlavního trenéra o mnoho snazší. Soustředit se mohu přímo na trénink a na cokoliv si mohu říct o oponenturu. Ve srovnání s minulostí budeme měnit právě rozložení zodpovědnosti mezi realizačním týmem a hráči.

Chcete na závěr přidat nějaký vzkaz hráčům či rodičům?

Hráčům přeji hodně tréninkového úsilí, rodičům držím palce u zvládnutí výchovy studenta a zároveň (téměř) vrcholového sportovce. Chválím všechny, kteří do práce s výběry dávají vlastní úsilí, a kritizuji všechny, kteří jsou ve výběrech jen pro sebe a svoje ego, nikoliv pro hráče a pro celý český florbal.

Panthers Praha3
1. SC TEMPISH Vítkovice15
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město16
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín3
FbŠ Bohemians5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB4pn
FAT PIPE FLORBAL CHODOV3
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice4
FBC ČPP OSTRAVA9
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians10
Sokoli Pardubice5
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno9
FBC Liberec8
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
1. SC TEMPISH Vítkovice 10
VideoStatistiky