{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Měly jsme víc využít první třetiny, litovala Provázková

Měly jsme víc využít první třetiny, litovala Provázková

Čtyřicet dva minut držela Chodov ve hře o pohárovou trofej. Brankářka Kristýna Provázkova předváděla jisté zákroky. Na tři góly Denisy Ferenčíkové a další zásah z hole Michaely Šponiarové neměla šanci dosáhnout, protože střely šly přesně k tyči. U dalších dvou inkasovaných branek už ale nesla i svůj podíl. Pražanky prohrály finále Poháru České Pojišťovny s florbalistkami Vítkovic 5:7. Trofej tak gólmance, která nastoupila podruhé v souboji o triumf jako jednička, opět unikl. 

Situace se opakovala po čtyřech letech a scénář byl téměř podobný tomu, co se odehrálo tehdy v Ústí nad Labem. Tam také stejně jako nyní v Mostě nastoupila do brankoviště gólmanka Kristýna Provázková. Chodov má nadějně rozehraný zápas, po první třetině vede, ale na startu závěrečné části mu začíná unikat souboj se soupeřem a nakonec prohraje. V ročníku 2013 se jednalo o Herbadent (dnešní Ivanti), letos o Vítkovice. „Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela. Teď se jednalo o shodu náhod probíhající sezóny, protože jsem se doposud na ně nedostala do branky,“ říká smutná hrdinka pod maskou v dresu pražského celku.

Před čtyřmi lety rozhodlo Ivanti finálový duel smrští čtyř branek za necelých sedm minut. Teď Vítkovice získaly rozhodující zápas ve stejné části hry a v kratším časovém úseku. Dvě trefy se ukázaly jako klíčové a zrovna u nich nesla brankářka Chodova i svůj podíl viny. „Měla jsem u nich rezervy a mohla bych teď polemizovat, co jsem měla udělat lépe,“ nebála se hledat sebereflexi brankářka Chodova.

Nese svůj podíl viny

Zejména gól Barbory Huskové na 4:6 z pohledu Chodova si bývala reprezentační gólmanka vyčítala. „Trošku jsem zůstala u tyčky a byla jsem pasivnější. V tu chvíli jsem neměla tolik zabraného prostoru. Vystřelila nad rameno. Měla jsem si určitě vyjet. Celá lajna včetně mě jsme koukaly, co se stane,“ komentovala kriticky Provázková, jež jinak kryla dalších osmnáct střel soupeře.

Přitom Chodov vstoupil do zápasu výborně. Už v páté minutě vedl 2:0 a měl hodně slibně našlápnuto k tomu, aby si po dvou letech zopakoval pohárový triumf. „První třetiny jsme měly využít více. Vítkovice nevěděly, jak na nás hrát. Všechno nám vycházelo. S postupem zápasu nám pravděpodobně docházely síly. Nedokázaly jsme ale ze sebe setřást nevítězného ducha,“ litovala Provázková.

S postupem zápasu ale začaly mít převahu Vítkovice, které našly recept na překonání chodovské obrany a těžily zejména z úspěšných krosových přihrávek, po kterých daly tři góly. „Připravovaly jsme se na ně. Věděly jsme, jak budou hrát. Jenomže to se lehce řekne, ukáže na videu, ale těžko se následně podobné situace brání na hřišti,“ popisovala Provázková, která našla ještě jednu věc, jež její tým srazila. „V průběhu zápasu se projevila naše psychická nepohoda. Nevěříme si a Vítkovice nás přejely a zaslouženě vyhrály. Pokud zvedneme hlavy, tak se nám podobné věci stávat nebudou,“ věří v lepší časy chodovská brankářka.

Foto: Martin Flousek