{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Mládež může od pondělí trénovat venku ve třiceti

Mládež může od pondělí trénovat venku ve třiceti

Od pondělí 10. května se opět zlepší podmínky pro týmové sportování. Mládež do osmnácti let bude nově smět ve všech krajích trénovat venku ve skupinách do třiceti osob, uvnitř bude moci dle mediálních vyjádření ministra tato věková skupina trénovat po dvojicích.

Jedná se o povzbudivou zprávu pro celé sportovní prostředí, opět se tak zvyšuje pravděpodobnost, že už brzy bude možné i uvnitř trénovat ve vyšším počtu osob. Aktuálně tak tréninky všech mládežnických kategorií ve venkovním prostředí mohou probíhat plnohodnotně. Podmínkou je dodržení 15 metrů čtverečních na osobu, evidence účastníků tréninku a s podmínkou negativního testu dětí starších šesti let. Testy by měli mít sportovci zejména ze škol, ministerstvo nepředpokládá, že by kluby musely dotestovávat na sportovištích. 

„Jsme rádi, že dochází k dalšímu rozvolnění v oblasti sportování. Kvitujeme, že se situace zlepšuje, ale společně s ostatními sporty budeme prosazovat navýšení počtu sportovců i uvnitř,“ říká Filip Šuman, prezident Českého florbalu.  

Dosud na jedné venkovní ploše smí trénovat maximálně dvanáct osob, a to vždy jen ve dvojicích. Mládež do 18 let ve vybraných 7 krajích smí trénovat ve skupinách po 20 osobách. Pro dospělé budou podmínky skupin o 12 osobách platit i nadále, nové rozvolnění mění podmínky jen pro mládež. 

Český florbal bude situaci nadále monitorovat, o aktuálních zprávách vás bude informovat prostřednictvím webu či sociálních sítí. 

BLACK ANGELS6
Tatran Střešovice9
VideoStatistiky Vstupenky
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE9
FBC 4CLEAN Česká Lípa11
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB12
FBŠ Hummel Hattrick Brno1
VideoStatistiky Vstupenky
MITEL Florbalová akademie MB3
FBS Olomouc5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
PSN Tatran Střešovice3
1. SC TEMPISH Vítkovice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA12
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice0
VideoStatistiky