{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Mládežnické výběry od nadcházející sezony mění formát

Mládežnické výběry od nadcházející sezony mění formát

Nová sezona přináší změnu v práci s talentovanou mládeží. Oproti minulému systému, kdy se hráči a hráčky setkávali na jednodenních trénincích v rámci svého regionu a vrcholem byl každoroční turnaj, nyní čeká vybrané florbalisty a florbalistky několik vícedenních kempů. „Cílem je dlouhodobá příprava talentovaných hráčů a hráček, jejich edukace v rámci komplexního rozvoje florbalu a také zefektivnění systému práce s výběry,“ vysvětluje změnu předsedkyně Komise vzdělávání a mládeže Renáta Typlová.

Nově se bude pracovat s chlapeckými týmy U14, U15, U16 a U17. U dívek budou vytvořeny dva týmy U15 a U17. V každé kategorii bude jeden tým na západě a jeden na východě. Celkem se jedná o 12 výběrů. Garantem projektu je Jiří Jakoubek, který má na Českém florbale na starosti talentovanou mládež. „Jde nám o rozvoj konkrétního hráče a jeho další vzdělávání, nikoliv o systém práce s výběry jako celky a jejich vzájemné regionální porovnávání. Důraz bude kladen na individuální hráčský rozvoj, a to nejen v oblasti herních dovedností, jako tomu bylo doposud, ale také v dalších odvětvích – kondice, stravování, mentální rozvoj a další,“ upřesňuje Jakoubek, trenér juniorských mistrů světa z roku 2019.

„Výběry nejsou uzavřenou záležitostí. Pokud hráč nebo hráčka nebude vybrána do týmů U14 nebo U15, ale až později, dostane doplněné veškeré informace za předešlé roky a zapojí se do dalšího procesu. Všechny informace budeme archivovat a budeme připraveni dovzdělat hráče a hráčky, kteří se zapojí později. Stejná situace platí i pro ty, kteří se do projektu zapojí v průběhu sezony," doplňuje Jakoubek s tím, že trenéři budou hráče monitorovat průběžně. 

V nadcházející sezoně se budou pro každou kategorii konat čtyři kempy, první v druhé půlce října, které budou probíhat od čtvrtečního večera do neděle. „Bereme ohled na minimalizaci zameškání školní docházky a dobré dojezdové možnosti. Kromě florbalových tréninků a vzdělávacích akcí pro hráče na daná témata budou připraveny speciální semináře jak pro kluby PP3 či z blízkosti konání akce, tak přednášky nejen pro místní rodiče, hráče a trenéry. Rádi bychom díky kempům více propojili teoretickou oblast vzdělávání s praxí a přispěli větší propojenosti mezi oddíly i Českým florbalem,“ doplňuje ředitel nesoutěžního úseku Jan Jirovský.

V regionech i nadále poběží projekt Letní olympiády dětí a mládeže pro širší spektrum krajských hráčů a hráček. Regiony budou moci také pro všechny starší a mladší žáky/žákyně pořádat dovednostní dny na vybrané témata, díky kterým bude docházet  k dalšímu rozvoji individuálních herních dovedností jednotlivých hráčů.

Mezi podněty na změnu také patří zintenzivnění dlouhodobého rozvoje vybraných hráčů a hráček, sjednocení přístupu k jejich rozvoji napříč republikou i tréninkovým procesem, spolupráce s těmi opravdu nejtalentovanějšími ve svých kategoriích nebo efektivnější využití současných finančních zdrojů pro práci s vybranými hráči a hráčkami. Součástí nového systému je také hlubší spolupráce s trenéry, jejichž počet se sníží ze 140 na přibližně čtvrtinu. Cílem nebude pouze práce na zkvalitnění práce s mládeží, ale také osobní rozvoj trenérů pro potřeby elitního florbalu v ČR. Zapojeni budou také trenéři z oddílů, kde se dané kempy budou konat.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky