{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

MS juniorek je odloženo na rok 2021

MS juniorek je odloženo na rok 2021

Mezinárodní florbalová federace na svém čtvrtém setkání, které se uskutečnilo 15. 6. 2020, diskutovala současnou koronavirovou situaci. Během tohoto jednání rozhodla o posunu MS juniorek z plánového termínu v září 2020 na 5.-9. května 2021.

Žádost o posun termínu předložila Švédská florbalová federace ve spolupráci s municipalitou Uppsala a IFU Arena. Důvodem přeložení žádosti byla ochrana zdraví a bezpečnosti všech zúčastněných. Současně zdravotní úřady omezují možnost seskupování více než 50 osob na veřejných místech, proto by nebyla možnost divácké kulisy pro jednotlivá utkání.

Prezident mezinárodní florbalové federace Tomas Eriksson věří, že všechny kvalifikované týmy se budou moci v novém termínu zúčastnit a zároveň potvrdil, že turnaj bude pro stejné ročníky, jako tomu mělo být v původním termínu.

Pandemické důsledky COVID-19 na další události IFF

Některé členské asociace IFF vyjádřily znepokojení nad nadcházejícími událostmi IFF v druhé polovině roku 2020 a na začátku roku 2021. Obavy se týkají zejména bezpečnosti cestování na jednotlivé akce, žádné garance toho, zda jednotlivé země budou mít možnosti tréninků před začátkem akcí, ať už je to Mistrovství světa juniorů 2021 nebo jiné. Na základě těchto informací Mezinárodní florbalová federace připravila několik základních pokynů, jak by se situace mohla vyvíjet.

Kvalifikace MS juniorů 2021

Situace ohledně kvalifikace MS juniorů 2021 je stále trochu nejasná, protože žádná z plánovaných kvalifikačních částí se nebude moci odehrát v původním plánovaném termínu v srpnu nebo začátku září.

Amerika – USA (původní plán 29.-30. 8.)

Událost je posunuta. Nové datum ani lokace ještě nebyly potvrzeny, ale již probíhají jednání mezi USA a Kanadou.

EUR1 – Itálie & EUR2 – Polsko (původní plán 11.-15. 11.)

Konání události v původním termínu je stále reálné. V současné době se čeká na finální potvrzení možnosti konání obou akcí. Nejpozdější datum, kdy musí být rozhodnuto, je 21. 8. 2020. Následně jednotliví účastníci musí potvrdit svou účast do 31. 8. 2020. Pokud do 21. 8. 2020 nebude rozhodnuto o možnosti konání akce, IFF bude muset znovu zvážit další kroky.

AOFC – Singapur (původní plán 12.-17. 10.)

Cestovní omezení v oblasti AOFC dosud nebyla zrušena. Současná situace je následující:

  • Mezinárodní cestování z Austrálie je povolenou pouze v „zásadních“ důvodech a je nutnost povolení od vlády. Po návratu do země musí lidé podstoupit karanténu ve schváleném zařízení.
  • Obyvatelé Nového Zélandu mají doporučení, aby necestovali do zahraničí. Úroveň doporučení je na nejvyšší úrovni, ať se jedná o jakoukoliv zemi. Po návratu do země musí lidé podstoupit karanténu ve schváleném zařízení.
  • Cestování mezi Austrálií a Novým Zélandem bude pravděpodobně otevřeno v červenci, ale dosud není známá úroveň opatření.
  • Cestování mezi Singapurem a Japonskem je omezeno. Obyvatelé Japonska, vracející se ze Singapuru, musí do karantény.
  • Cestování mezi Singapurem a Čínou bylo otevřeno pouze pro nutné cesty. Cestující musí být sponzorování vládní agenturou nebo organizací.

Na základě těchto cestovních informací je vysoce nepravděpodobné, že se akce bude konat dle původního plánu za účasti všech týmů. Konečně potvrzení o možnosti konání akce musí být vydáno do 3. 8., následně ho týmy musí potvrdit do 10. 8. IFF začne pracovat na alternativním plánu, včetně možnosti rozdělení kvalifikace do dvou částí, Oceánie a Asie, na základě možnosti cestování.

Mistrovství světa mužů 2020

Datum rozhodnutí, bude-li se akce konat, bylo stanoveno na 1. 10. 2020. Finská florbalová federace a IFF se na konci srpna setkají s Ministerstvem školství a kultury a Ministerstvem zdravotnictví a budou diskutovat možnosti konání šampionátu. IFF bude shromažďovat informace od účastníků, zdali se mohou akce zúčastnit, nejpozději do 25. 9. 2020.

Pohár mistrů 2021

Na základě požadavku Švýcarské florbalové federace byl termín rozhodnutí o konání akce stanoven na 6. 11. 2020.

Situace ohledně pandemie bude sledována ve vztahu k ostatním událostem, které se mají konat v roce 2021, jako jsou kvalifikace Mistrovství světa.

Konzultační schůzka o Mistrovství Evropy byla posunuta

Konzultační schůzka, která měla být uskutečněna během Mistrovství světa juniorek byla posunuta na 30. 10. 2020. IFF zveřejní místo konání akce později.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky