{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Napoprvé v baráži o Extraligu žen uspěly Židenice

Napoprvé v baráži o Extraligu žen uspěly Židenice

V pátek začala série o místo v příštím ročníku Extraligy žen. A lépe do ní vkročily hráčky Židenic, které přestřílely Královské Vinohrady vysoko 7:1. Extraligový účastník porazil finalistky první ligy díky dobrému výkonu, který udržel po celý zápas.


Brňanky se dostaly do vedení těsně před polovinou první třetiny, kdy se během dvou minut trefily Lucie Romančáková a Andrea Dernerová. U obou gólů si navíc obě florbalistky úspěšně asistovaly a připravily Židenicím lepší pozici do druhého dějství.

Prostřední část utkání zahájily Vinohrady vyloučením Terezy Trunečkové, které střelecky potrestala Martina Indrová. Domácí družstvo pak mělo početní převahu ještě dvakrát, jenže další šance do konce druhé třetiny už nevyužilo. Díky skóre 3:0 po čtyřiceti minutách i vysokému počtu střel ve prospěch Brna to ovšem vypadalo, že Moravanky dokráčí za vítězstvím.

Pražanky příliš nevzdorovaly ani v poslední pasáži duelu. Přestože se Vinohrady gólově prosadily z trestného střílení, Židenice postupně upravily na jednoznačný výsledek 7:1. Za Brno nejčastěji bodovala Romančáková s bilancí 3+1. „Máme první bod, super. Děkuji našim věrným divákům, kteří si našli i o svátcích cestu na halu. Tímto je zveme i na druhý zápas série,“ uvedl trenér Židenic Jiří Starý.

Na straně SKV zhodnotil střetnutí vedoucí týmu Pavel Doubek: „V naší okleštěné sestavě jsme velmi slušně zabojovali. Věřím, že v sobotu naše šance proměníme a budeme s Židenicemi hrát vyrovnanější utkání.“

Druhé měření sil proběhne už v sobotu 20. dubna. Jeho dějištěm bude opět hala Vodova, kde se začne hrát od 13 hodin.

Panthers Praha2
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky
Tatran Střešovice2
FAT PIPE FLORBAL CHODOV12
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians13
Crazy girls FBC Liberec5
VideoStatistiky
Bulldogs Brno6
FBC ČPP OSTRAVA11
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město10
FBS Olomouc0
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice4p
ACEMA Sparta Praha5
VideoStatistiky
FBC Liberec1
Technology Florbal MB10
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians9
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
Sokoli Pardubice7
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE10
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa9
BLACK ANGELS5
VideoStatistiky