{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Národní rada pro sport jmenována, florbal v ní má zastoupení

Národní rada pro sport jmenována, florbal v ní má zastoupení

Řízení českého sportu prochází revolucí a po 30 letech přebírá od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodující úlohu Národní sportovní agentura (NSA). Ta na své tiskové konferenci představila vize financování českého sportu a také novou Národní radu pro sport, jejímž členem se stal i prezident Českého florbalu Filip Šuman jako zástupce neolympijských sportů.

„Český sport je po pádu Sazky podfinancovaný, problém je hlavně ve sportovní infrastruktuře. Podařilo se nám vyjednat na vládě navýšení financí do sportu a v navyšování chceme pokračovat,“ uvedl předseda NSA Milan Hnilička, bývalý hokejový brankář a olympijský vítěz.

Ten také představil nově složený poradní orgán nazvaný Národní rada pro sport, ve kterém jsou osobnosti, které by měly s budoucností českého sportu pomáhat.

Jejím členem je i jako zástupce neolympijských sportů Filip Šuman, prezident Českého florbalu, který zastupuje neolympijské sporty na postu místopředsedy i v Českém olympijském výboru.

„Jsem velice zvědav, jaké změny bude Národní sportovní agentura navrhovat. Jsem s Milanem Hniličkou v pravidelném kontaktu, intenzivně řešíme například téma sportovních hal, protože jejich výstavbu je potřeba výrazně urychlit,“ komentoval novou pozici Filip Šuman.

V Národní radě pro sport bude Filip Šuman po boku předsedů velkých olympijských svazů (fotbal, hokej, atletika, basketbal a volejbal), ale také vedle některých známých sportovců (Jágr, Štěpánek, Nedvěd), které do Národní rady předseda Hnilička nominoval.  

Národní rada pro sport bude od příštího roku vyhlašovatel veškerých programů jak pro oddíly (Můj klub), tak pro sportovní svazy.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky