{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Návrat na UNYP: Kádr Sparty vyztuží Slovinec Košir

Návrat na UNYP: Kádr Sparty vyztuží Slovinec Košir

Pražská Sparta posiluje o jedno staronové jméno. Po dvou letech se vrací slovinský střelec Robert Košir. „Když jsem zvažoval návrat zpět do Česka, tak Sparta pro mě byla jasná volba. Vím, že se tu vše dělá naplno a jsem přesvědčen, že budu platným hráčem našeho týmu, který má ty nejvyšší ambice,” hlásí navrátilec.

Poslední sezony strávil v rodném Slovinsku, kde mu však dle jeho slov chyběla vysoká úroveň florbalu. „Za ty dva roky se tu spoustu věcí posunulo. Poznal jsem to už po prvních trénincích letní přípravy, která je velmi kvalitní a všichni tu nesmírně makají. I po tréninku v hale vidím, že současný tým Sparty je velmi kvalitní a všichni se chtějí neustále zlepšovat. Cítím to stejně a takové prostředí mám strašně rád,” řekl Košir klubovému webu Sparty.

Sám si je vedom své role gólového hráče. Bude se také snažit tým hecovat a navnadil i fanoušky. „Nejvíce se těším na vysokou kvalitu florbalu a samozřejmě také na mé oslavy gólů, které mám samozřejmě připravené a těším se, až je budu moci všem ukázat.”

​Slovinský reprezentant působil v pražském týmu už v ročníku 2015/16, kdy se do UNYP Arény dostal díky měsíční studijní stáži. To ale nastupoval spíše za juniorku a v prvním týmu se mihl na jedno střetnutí. Hned v následné sezoně však do Sparty přestoupil a ukázal naplno své kvality, když nasázel 31 branek. 

Naposledy sparťanský dres oblékl v ročníku 2018/19, kdy nakonec oslavil po porážce v semifinále s Vítkovicemi celkové třetí místo. Košir odehrál v superlize během tří kompletních let celkem 74 klání v základní části, během nichž nasbíral 67 bodů, dalších osmnáct zápasů a třináct bodů pak přidal v play-off. Ve Spartě působil společně s dalším odchovancem Partizanu Borovnica Lukou Časarem.

„Je to comeback jako hrom, přichází k nám hráč, který dokáže nastřílet 30 branek za sezonu, pravák, navíc super kluk do kabiny. Výhodou je, že Robi již u nás odehrál tři sezóny, mluví česky a je tady doslova jako doma," říká k příchodu staronové tváře sportovní ředitel Sparty Jaroslav Berka.

Ten také přiznal, že hráč podobného charakteru ve Spartě chyběl. „Díky své výšce a síle se nepříjemně brání a dokáže se prosadit jak střelecky, tak individuálně jeden na jednoho. S Robim jsme byli v kontaktu celou dobu a v podstatě jsme jenom čekali, až nadejde v jeho životě optimální situace na opětovný návrat do Prahy," vysvětluje Berka, jenž si od jeho příchodu slibuje větší gólovou efektivitu.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky