{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Nováček první ligy ve čtvrtfinále proti ambicióznímu Kladnu

Nováček první ligy ve čtvrtfinále proti ambicióznímu Kladnu

Florbalisté Jaroměře se vyhnuli předkolu, když s náskokem tří bodů startují play-off ze šesté pozice. Pro čtvrtfinále si je vybralo Kladno, které má v aktuální sezoně ty nejvyšší ambice. Jak se bude série vyvíjet?

Kanonýři skončili po základní části třetí a na výběr tak měli mezi Jaroměří a Chomutovem. „V našem ohledu jsme zohlednili vzájemné zápasy v sezoně, halu a způsob hry soupeře,“ říká Jan Pazdera, trenér Kladna a bývalý vůdce mladoboleslavské střídačky. Je si dobře vědom, že Jaroměř v zimě posílila díky střídavým startům z Liberce. „Los jsme netrpělivě sledovali, nicméně jsme to čekali,“ zní z Jaroměře.

Kladno je velmi přesné v proměňování přesilových her. Sokolu bude hrozit s dosavadní bilancí třiapadesáti procent zužitkovaných početních převah. Jako v každé fázi play-off se budou hodně sledovat výkony brankářů na obou stranách. V bráně Kanonýrů dostává největší prostor Ondřej Lupoměch, který se pyšní s úspěšností 80%. Záda mu kryjí Oskar Blaha a Radek Kulhan. Mezi třemi tyčemi Jaroměře by se mohla objevit až trojice gólmanů. V sezoně k nejvíce střetnutí zasáhli Šimon Špaček, Dušan Völgyi a Jiří Veinfurter

„Jaroměř bude tvrdě bránit a čekat na naše chyby, které bude chtít trestat z protiútoků. Ty má opravdu silné,“ je známo Janu Pazderovi. Jeho svěřenci by si měli dát pozor na Dominika Emlara, jenž zaznamenal 54 kanadských bodů. Šestatřicet z celkově 184 branek obstaral kladenský Ondřej Riebauer. Jak se ostrostřelcům povede ve čtvrtfinále?

Úspěch
Odstavec uložen
Úspěch
Odstavec uložen

A jak jsou spokojeni se základní části na Kladně? „Před sezónou byly naše ambice vyšší. S ohledem na její průběh, některé nepříjemné změny a kolísavý standard naší hry můžeme být s třetím místem spokojeni.“ „Chceme se porvat o postup stejně jako soupeř. Věřím, že pro diváky to bude atraktivní souboj,“ říká Martin Klapka.


FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky