{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Od pondělí je možný návrat k venkovním tréninkům

Od pondělí je možný návrat k venkovním tréninkům

AKTUALIZOVÁNO Po příznivých zprávách pro florbal i sport jako takový ze čtvrtečního odpoledne přišly páteční změny. Podle nových vládních opatření a také právního výkladového stanoviska je od pondělí 12. dubna umožněna organizovaná sportovní činnost venku do 20 osob. Ve vnitřních prostorách však není trénování možné ani nadále.

„Poslední týdny jsme tvrdě vyjednávali de facto každý den. S dalšími sportovními svazy jsme se snažili o maximální tlak jak na politiky, tak přes média. Podle mediálních prohlášení se však nezdálo, že naše argumenty vyslyší,“ komentoval pozitivní nová opatření Filip Šuman, prezident Českého florbalu.

Jedná se totiž o náhlou změnu. Ještě v minulém týdnu Jan Blatný, tehdejší ministr zdravotnictví, odmítal, že by podobný posun měl přijít na řadu v nejbližší době. S ohledem na končící nouzový stav, který platí do 11. dubna, však přijala vláda na pondělním zasedání nová opatření, která v tuto chvíli sportování povolují venku a za jistých podmínek i uvnitř.

Ministerstvo bude možná opatření ještě upřesňovat, ale v tuto chvíli platí pravidla, jejichž výklad pro sportovní prostředí si můžete přečíst na stránkách České unie sportu ZDE. Tento výklad vychází z opatření ze dne 6. dubna 2021 ZDE a ZDE.

Organizovaný sport (amatérský) je umožněn vzhledem ke spolkové povaze naprosté většiny sportovních klubů v počtu max. 20 osob na venkovních sportovištích. Nová opatření řeší i roušky a sportovat lze bez roušek, nejsou nařízené ani žádné rozestupy. Dle výkladu ministerstva zdravotnictví je sport na vnitřních sportovištích i dále zakázán.

Neorganizovaný sport (hobby sport) je umožněn výhradně na venkovních sportovištích v počtu max. 20 osob. Sportovní činnost na vnitřních sportovištích takovým osobám není umožněna. 

Nadále platí, že profesionální sport (sport vykonávaný osobami v rámci výkonu zaměstnání, výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti) je umožněn ve vnitřních i venkovních sportovištích, a to bez stanoveného limitu společně sportujících osob.

Český florbal je neustále v kontaktu s Národní sportovní agenturou a bude průběžně informovat oddíly o dalším vývoji.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV2
Předvýběr.CZ Florbal MB7
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
1. SC TEMPISH Vítkovice 7
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha7pn
1. SC TEMPISH Vítkovice 8
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky
Předvýběr.CZ Florbal MB11
FAT PIPE FLORBAL CHODOV5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice5
FBC ČPP OSTRAVA1
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV2
Tatran Střešovice0
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
Tatran Střešovice2
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice9
FBC ČPP OSTRAVA4
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice4pn
Tatran Střešovice5
VideoStatistiky