{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Ostravské FBC se dostalo do čela tabulky

Ostravské FBC se dostalo do čela tabulky

Nedělní výsledky rozhodly o novém vedoucím celku v tabulce extraligy žen. Ostrava porazila Bohemians 7:3 a díky lepšímu skóre se posunula před Chodov. Ten ve šlágru kola porazil na domácí palubovce mistryně z Vítkovic 5:4. V zápase dvou týmů ze spodní části tabulky se radovaly hráčky Židenic, které porazily Liberec 3:2.

Nedělní program třetího kola extraligy žen přinesl tři utkání. Židenice doma od dvou hodin přivítaly florbalistky Liberce. Do zápasu vstoupily lépe hráčky domácího celku, které v první třetině Liberec výrazně přehrávaly. V úvodní dvacetiminutovce však dokázaly vstřelit pouze jednu jedinou branku. Od druhé třetiny se zápas výrazně vyrovnal, ale i přes to se nakonec ze tří bodů radovaly hráčky Židenic, které zvítězily 3:2. Pro Židenice se jedná o vůbec první body v letošní sezóně.

V téže čase se rozehrál zápas také mezi Bohemians a Ostravou. Domácí hráčky sice vstřelily úvodní branku zápasu, jenže v posledních dvou minutách první třetiny o vedení přišly. Dvěma rychlými góly v úvodu prostřední pasáže se sice znovu dostaly do vedení, ale to bylo od Bohemians co se gólů týká vše. Ostravské FBC do konce druhé třetiny vyrovnalo a v závěrečné části pak přidalo čtyři branky, čímž definitivně rozhodlo o své výhře. Čtyřmi kanadskými body se v zápase blýskly Nela Kapcová a Paulína Hudáková.

Poslední zápas třetího kola se odehrál mezi Chodovem a Vítkovicemi. Reprízu letošního Superfinále zvládly lépe domácí florbalistky, které porazily Vítkovice 5:4. Hostům nepomohly ani dvě branky Barbory Huskové a Zuzany Šponiarové, neboť kromě těchto dvou hráček se nedokázala prosadit už žádná jiná. Vítkovice tak opouštějí první místo v tabulce, kde je vystřídá městský rival z FBC. Za Chodov se utkání nejvíce povedlo nové posile Nikol Pekárkové, která vstřelila dvě branky a navrch přidala jednu asistenci.

NEDĚLNÍ VÝSLEDKY 3. KOLA:

K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 3:2

FbŠ Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:7

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4

Bulldogs Brno3
FBC Liberec8
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice11
FBC 4CLEAN Česká Lípa5
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ1
Technology Florbal MB11
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha9
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA2
VideoStatistiky
Sokol Pardubice7p
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA3
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň2
Ivanti Tigers Jižní Město11
VideoStatistiky
Panthers Praha4pn
Tatran Střešovice5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV14
FbŠ Bohemians2
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín5
Crazy girls FBC Liberec3
VideoStatistiky