Ostravské FBC se dostalo do čela tabulky

Nedělní výsledky rozhodly o novém vedoucím celku v tabulce extraligy žen. Ostrava porazila Bohemians 7:3 a díky lepšímu skóre se posunula před Chodov. Ten ve šlágru kola porazil na domácí palubovce mistryně z Vítkovic 5:4. V zápase dvou týmů ze spodní části tabulky se radovaly hráčky Židenic, které porazily Liberec 3:2.

Nedělní program třetího kola extraligy žen přinesl tři utkání. Židenice doma od dvou hodin přivítaly florbalistky Liberce. Do zápasu vstoupily lépe hráčky domácího celku, které v první třetině Liberec výrazně přehrávaly. V úvodní dvacetiminutovce však dokázaly vstřelit pouze jednu jedinou branku. Od druhé třetiny se zápas výrazně vyrovnal, ale i přes to se nakonec ze tří bodů radovaly hráčky Židenic, které zvítězily 3:2. Pro Židenice se jedná o vůbec první body v letošní sezóně.

V téže čase se rozehrál zápas také mezi Bohemians a Ostravou. Domácí hráčky sice vstřelily úvodní branku zápasu, jenže v posledních dvou minutách první třetiny o vedení přišly. Dvěma rychlými góly v úvodu prostřední pasáže se sice znovu dostaly do vedení, ale to bylo od Bohemians co se gólů týká vše. Ostravské FBC do konce druhé třetiny vyrovnalo a v závěrečné části pak přidalo čtyři branky, čímž definitivně rozhodlo o své výhře. Čtyřmi kanadskými body se v zápase blýskly Nela Kapcová a Paulína Hudáková.

Poslední zápas třetího kola se odehrál mezi Chodovem a Vítkovicemi. Reprízu letošního Superfinále zvládly lépe domácí florbalistky, které porazily Vítkovice 5:4. Hostům nepomohly ani dvě branky Barbory Huskové a Zuzany Šponiarové, neboť kromě těchto dvou hráček se nedokázala prosadit už žádná jiná. Vítkovice tak opouštějí první místo v tabulce, kde je vystřídá městský rival z FBC. Za Chodov se utkání nejvíce povedlo nové posile Nikol Pekárkové, která vstřelila dvě branky a navrch přidala jednu asistenci.