{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Ostravské FBC se dostalo do čela tabulky

Ostravské FBC se dostalo do čela tabulky

Nedělní výsledky rozhodly o novém vedoucím celku v tabulce extraligy žen. Ostrava porazila Bohemians 7:3 a díky lepšímu skóre se posunula před Chodov. Ten ve šlágru kola porazil na domácí palubovce mistryně z Vítkovic 5:4. V zápase dvou týmů ze spodní části tabulky se radovaly hráčky Židenic, které porazily Liberec 3:2.

Nedělní program třetího kola extraligy žen přinesl tři utkání. Židenice doma od dvou hodin přivítaly florbalistky Liberce. Do zápasu vstoupily lépe hráčky domácího celku, které v první třetině Liberec výrazně přehrávaly. V úvodní dvacetiminutovce však dokázaly vstřelit pouze jednu jedinou branku. Od druhé třetiny se zápas výrazně vyrovnal, ale i přes to se nakonec ze tří bodů radovaly hráčky Židenic, které zvítězily 3:2. Pro Židenice se jedná o vůbec první body v letošní sezóně.

V téže čase se rozehrál zápas také mezi Bohemians a Ostravou. Domácí hráčky sice vstřelily úvodní branku zápasu, jenže v posledních dvou minutách první třetiny o vedení přišly. Dvěma rychlými góly v úvodu prostřední pasáže se sice znovu dostaly do vedení, ale to bylo od Bohemians co se gólů týká vše. Ostravské FBC do konce druhé třetiny vyrovnalo a v závěrečné části pak přidalo čtyři branky, čímž definitivně rozhodlo o své výhře. Čtyřmi kanadskými body se v zápase blýskly Nela Kapcová a Paulína Hudáková.

Poslední zápas třetího kola se odehrál mezi Chodovem a Vítkovicemi. Reprízu letošního Superfinále zvládly lépe domácí florbalistky, které porazily Vítkovice 5:4. Hostům nepomohly ani dvě branky Barbory Huskové a Zuzany Šponiarové, neboť kromě těchto dvou hráček se nedokázala prosadit už žádná jiná. Vítkovice tak opouštějí první místo v tabulce, kde je vystřídá městský rival z FBC. Za Chodov se utkání nejvíce povedlo nové posile Nikol Pekárkové, která vstřelila dvě branky a navrch přidala jednu asistenci.

NEDĚLNÍ VÝSLEDKY 3. KOLA:

K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 3:2

FbŠ Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:7

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4

  Technology Florbal MB9
  FBC Liberec3
  VideoStatistiky
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV7
  ACEMA Sparta Praha11
  VideoStatistiky
  FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA15
  TJ Znojmo LAUFEN CZ4
  VideoStatistiky
  Tatran Teka Střešovice5
  1. SC TEMPISH Vítkovice 6
  VideoStatistiky
  FBC 4CLEAN Česká Lípa3
  Bulldogs Brno5
  VideoStatistiky
  KM automatik FBK Jičín3
  K1 Florbal Židenice2
  VideoStatistiky
  Panthers Praha3
  Crazy girls FBC Liberec2
  VideoStatistiky
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV6p
  FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA5
  VideoStatistiky
  FBS Olomouc6
  FbŠ Bohemians5
  VideoStatistiky
  FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
  Tatran Střešovice2
  VideoStatistiky