{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Přes čtyři sta týmů a jedenáct vítězů, Prague Games 2018 skončily

Přes čtyři sta týmů a jedenáct vítězů, Prague Games 2018 skončily

Prague Games 2018 v sobotu skončily finálovými boji. Turnaje se letos zúčastnilo více než 400 týmu ze dvanácti zemí a utkaly se v jedenácti kategoriích. Ačkoliv více než polovina týmů byla z České republiky, doma zůstaly jen dvě trofeje. Hned šest finálových klání se pak muselo obejít bez české stopy.

Čtyřdenní zápolení v halách po celé Praze, tak vypadá začátek léta pro mladé florbalisty nejen z České republiky. Na startu letošního ročníku Prague Games se vedle tradičních florbalových bašt objevily také týmy ze Slovinska, Německa nebo Ukrajiny. Největší dálku par urazila výprava ze Šanghaje, která na PG přihlásila dva chlapecké a jeden dívčí tým.

Sobotní program a pozornost všech účastníků už klasicky patřily Podvinnému Mlýnu a finálovým zápasům. Název českého oddílu se do seznamu letošních vítězů zapsal jen dvakrát. V kategorii B12 porazil 1. SFK Havířov soupeře z Finska. V ryze českém finále o rok starších chlapců pak po samostatných nájezdech slavil tým Tatranu, který porazil Bulldogs.

České týmy pak ještě bojoval o vítězství na turnaji v kategoriích B14, B15 a B16. Pohár pro vítěze chlapců do čtrnácti let však na úkor Chodova vybojoval švýcarský Zug. FBC Liberec ve finále nejpočetnější kategorie celého turnaje B15 nestačil na soupeře z Finska a Finové stylem start-cíl ovládli také kategorii do šestnácti let. Tam si připsali vítězství proti Tatranu, který tak ze dvou finálových účastí zúročil jen jednu.

V ostatních kategoriích finále postrádalo české zástupce. Finále B17 bylo čistě v režii švédských celků, z vítězství se radoval výběr elitních švédských mladíků Team Zonefloorball. Z českých týmů skončil nejlépe Tatran na třetím místě.  V královské kategorii B18 pak finští Dogs zvítězili nad slovenskou juniorskou reprezentací. Také v této kategorii si jeden český tým odnesl bronz, tentokrát to byli FbŠ Bohemians.

Děvčata na turnaji nastupují ve čtyřech kategoriích a ani v jedné se do finále neprobojoval český tým. Například v kategorii do dvanácti let přitom soupeřilo jen šest týmů a z toho čtyři české. Vítězkami se stali žákyně Zug United ze Švýcarska. V kategorii do čtrnácti let své mladší kolegyně pomstil slovenský celek z Nemšové, který porazil švédský tým. Finále G16 bylo švédsko-finské derby, vítězkami turnaje se s přehledem staly dorostenky EräViikingit. V čistě finském finále pak opatrným výsledkem 2:1 zvítězil celek Pirkkalan Pirkat G18. Vítkovické juniorky pak vybojovaly bronzové medaile.

Jediným klubem, kterému se na turnaji podařilo vyslat tým do každé kategorie, je český Chodov. Nejvíc týmů však přihlásil švýcarský Zurich United, který do Prahy přivezl hned jednadvacet soupisek. Z českých oddílů se pak logicky nejpočetnějším klubem stal pořadatelský Tatran se šestnácti týmy.

Přehled finálových utkání Prague Games 2018
B12

Urban P06( FIN) x 1. SFK Havířov (CZE) 3:4

B13

Tatran Teka Střešovice (CZE) x Bulldogs Brno (CZE) 3:2

B14

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (CZE) x Zug United B14 Red (SUI) 1:4

B15

FBC Liberec (CZE) x Team Taitavat (FIN) 3:4

B16

OpenCamps Tatran Střešovice (CZE) x TR-electronic (FIN) 2:8

B17

FBC Lerum (SWE) x Team Zonefloorball (SWE) 1:5

B18

Slovakia U19 (SVK) x Dogs (FIN) 1:3

G12

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK) x Zug United G12 (SUI) 2:3

G14

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK) x Landvetter IBK Wings (SWE) 3:2

G16

EräViikingit (FIN) x Hovslätts IK (SWE) 5:1

G18

FBC Loisto (FIN) x Pirkkalan Pirkat G18 (FIN) 1:2

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE4
ACEMA Sparta Praha5
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice9
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 10
TJ Znojmo LAUFEN CZ5
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady1
Technology Florbal MB9
VideoStatistiky
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA3
Sokol Pardubice2
VideoStatistiky
Panthers Praha8
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň4
VideoStatistiky
Tatran Střešovice3
Ivanti Tigers Jižní Město10
VideoStatistiky
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA5
FbŠ Bohemians3
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín6
FBS Olomouc3
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6pn
FAT PIPE FLORBAL CHODOV5
VideoStatistiky