{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Přes čtyři sta týmů a jedenáct vítězů, Prague Games 2018 skončily

Přes čtyři sta týmů a jedenáct vítězů, Prague Games 2018 skončily

Prague Games 2018 v sobotu skončily finálovými boji. Turnaje se letos zúčastnilo více než 400 týmu ze dvanácti zemí a utkaly se v jedenácti kategoriích. Ačkoliv více než polovina týmů byla z České republiky, doma zůstaly jen dvě trofeje. Hned šest finálových klání se pak muselo obejít bez české stopy.

Čtyřdenní zápolení v halách po celé Praze, tak vypadá začátek léta pro mladé florbalisty nejen z České republiky. Na startu letošního ročníku Prague Games se vedle tradičních florbalových bašt objevily také týmy ze Slovinska, Německa nebo Ukrajiny. Největší dálku par urazila výprava ze Šanghaje, která na PG přihlásila dva chlapecké a jeden dívčí tým.

Sobotní program a pozornost všech účastníků už klasicky patřily Podvinnému Mlýnu a finálovým zápasům. Název českého oddílu se do seznamu letošních vítězů zapsal jen dvakrát. V kategorii B12 porazil 1. SFK Havířov soupeře z Finska. V ryze českém finále o rok starších chlapců pak po samostatných nájezdech slavil tým Tatranu, který porazil Bulldogs.

České týmy pak ještě bojoval o vítězství na turnaji v kategoriích B14, B15 a B16. Pohár pro vítěze chlapců do čtrnácti let však na úkor Chodova vybojoval švýcarský Zug. FBC Liberec ve finále nejpočetnější kategorie celého turnaje B15 nestačil na soupeře z Finska a Finové stylem start-cíl ovládli také kategorii do šestnácti let. Tam si připsali vítězství proti Tatranu, který tak ze dvou finálových účastí zúročil jen jednu.

V ostatních kategoriích finále postrádalo české zástupce. Finále B17 bylo čistě v režii švédských celků, z vítězství se radoval výběr elitních švédských mladíků Team Zonefloorball. Z českých týmů skončil nejlépe Tatran na třetím místě.  V královské kategorii B18 pak finští Dogs zvítězili nad slovenskou juniorskou reprezentací. Také v této kategorii si jeden český tým odnesl bronz, tentokrát to byli FbŠ Bohemians.

Děvčata na turnaji nastupují ve čtyřech kategoriích a ani v jedné se do finále neprobojoval český tým. Například v kategorii do dvanácti let přitom soupeřilo jen šest týmů a z toho čtyři české. Vítězkami se stali žákyně Zug United ze Švýcarska. V kategorii do čtrnácti let své mladší kolegyně pomstil slovenský celek z Nemšové, který porazil švédský tým. Finále G16 bylo švédsko-finské derby, vítězkami turnaje se s přehledem staly dorostenky EräViikingit. V čistě finském finále pak opatrným výsledkem 2:1 zvítězil celek Pirkkalan Pirkat G18. Vítkovické juniorky pak vybojovaly bronzové medaile.

Jediným klubem, kterému se na turnaji podařilo vyslat tým do každé kategorie, je český Chodov. Nejvíc týmů však přihlásil švýcarský Zurich United, který do Prahy přivezl hned jednadvacet soupisek. Z českých oddílů se pak logicky nejpočetnějším klubem stal pořadatelský Tatran se šestnácti týmy.

Přehled finálových utkání Prague Games 2018
B12

Urban P06( FIN) x 1. SFK Havířov (CZE) 3:4

B13

Tatran Teka Střešovice (CZE) x Bulldogs Brno (CZE) 3:2

B14

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (CZE) x Zug United B14 Red (SUI) 1:4

B15

FBC Liberec (CZE) x Team Taitavat (FIN) 3:4

B16

OpenCamps Tatran Střešovice (CZE) x TR-electronic (FIN) 2:8

B17

FBC Lerum (SWE) x Team Zonefloorball (SWE) 1:5

B18

Slovakia U19 (SVK) x Dogs (FIN) 1:3

G12

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK) x Zug United G12 (SUI) 2:3

G14

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK) x Landvetter IBK Wings (SWE) 3:2

G16

EräViikingit (FIN) x Hovslätts IK (SWE) 5:1

G18

FBC Loisto (FIN) x Pirkkalan Pirkat G18 (FIN) 1:2

FBŠ Hummel Hattrick Brno8
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno2
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Technology Florbal MB3
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady3
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice9
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice7
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice7p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky