{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Projekt Floorball: Fit For Future úspěšně pokračuje

Projekt Floorball: Fit For Future úspěšně pokračuje

Závěr loňské sezóny přinesl nejen rozuzlení v nejvyšších domácích soutěžích, ale patřil i dalším setkáním účastníků evropského projektu Floorball: Fit for Future, který je financovaný v rámci dotačního programu Evropské unie s názvem Erasmus+ Sport a jehož je Český florbal koordinátorem.

Přestože nakonec s ohledem na pandemickou situaci šlo i tentokrát o setkání v online prostředí, hodnotí jejich přínos manažerka projektu Zuzana Svobodová velmi pozitivně. „Květnový meeting jsme věnovali dvěma základním aktivitám. Tou první bylo představení se federací sobě vzájemně na základě předem definovaných parametrů jako byl např. počet hráčů, počet klubů, počet zaměstnanců, výše rozpočtu, zdroje financování, rozšíření a pozice florbalu v dané zemi, mediální zájem atd. Druhou aktivitou byl workshop v menších skupinách zaměřený na fungování sportovních federací a veškeré činnosti, za které federace zodpovídá a zajišťuje je,“ popisuje Svobodová detaily. 

Nakonec také poslední dvoudenní setkání před létem proběhlo online formou. „V červnu jsme do poslední chvíle doufali, že se nám podaří všechny účastníky sezvat do Prahy, ale ani to se, bohužel, nepodařilo,“ líčí Svobodová a dodává: „Nakonec jsme během dvou dnů udělali spoustu práce a harmonogram projektu se nám stále daří držet.“ A co bylo obsahem tentokrát? „Jedním z konkrétních cílů celého projektu je vytvořit přehlednou strukturu strategických aktivit národní federace včetně jejich detailního popisu. Právě na tom jsme společně pracovali a úvodní návrh doznal díky vzájemným diskusím více než 100 změn.“ 

Ani v létě ale účastníci projektu nezahálí a věnují se připomínkování vzniklého dokumentu. Ten by měli finalizovat v rámci podzimního workshopu v Praze. „Upřímně doufám, že se nám povede se konečně v říjnu sejít a pokračovat v projektu tak, jak jsme od začátku zamýšleli, tedy tváří v tvář. Přeci jen jde o intenzivnější, kreativnější a také příjemnější formu spolupráce,“ uzavírá Svobodová.

Tatran Střešovice8
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4
VideoStatistiky Vstupenky
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE3
1. SC TEMPISH Vítkovice 13
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha8
SOKOLI Pardubice4
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB9
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady2
BLACK ANGELS7
VideoStatistiky Vstupenky
Panthers Praha12
Bulldogs Brno4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4
PSN Tatran Střešovice2
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice1
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice8
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB5
FBC ČPP OSTRAVA6
VideoStatistiky