{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

První liga juniorek: Ve finále na sebe narazí Chodov a Tigers

První liga juniorek: Ve finále na sebe narazí Chodov a Tigers

Nejvyšší soutěž juniorek zná složení finálové série. V boji o zlato se utkají družstva z Jižního Města – Chodov a Ivanti Tigers. Jejich cesta mezi nejlepší dvojici však nebyla úplně jednoduchá.

Jelikož oba týmy obsadily nejvyšší příčky po základní části, putovaly v rozpisu play-off rovnou do čtvrtfinále a vyhnuly se předkolu. Úvod vyřazovací fáze pak přinesl chodovským juniorkám do cesty FBC Liberec, s nímž si poradily výsledkem 2–0 na zápasy.

V semifinále čekalo Chodov městské derby s Tatranem Střešovice. A tato série se natáhla až na tři utkání. Napoprvé si celek z Jižního Města vybojoval úspěch 7:5, když obracel ztrátu 0:3 a později i 1:5. K první výhře přispěla pěti body Marie Havlíčková (3+2). Následující semifinále však zvládl mnohem lépe Tatran a vyrovnal na 1–1 po vítězství 6:2. Rozhodnutí proto muselo přijít ve třetím duelu, který se opět přiklonil na chodovskou stranu a skončil 7:3.

„Třetí zápas jsme odbojovaly od první do poslední minuty a zaslouženě zvítězily. Vážím si neskutečně obráceného prvního utkání série v neúplné sestavě. Je vidět, že každá naše hráčka je v týmu podstatná. Soupeři děkuji za sérii, v obou družstvech rostou velmi zajímavé naděje do budoucna,“ zhodnotila semifinále trenérka Chodova Michaela Marešová.

Ani juniorky Tigers ve čtvrtfinále výsledkově nezaváhaly a vyřadily Florbalovou akademii MB 2–0. V další fázi play-off se tak Pražanky musely připravit na Vítkovice, které už z předkola postupovaly soutěží bez porážky. A vítězně si vedly také na úvod série s Jižním Městem (5:3).

Papírový favorit proto potřeboval v dalším duelu vyrovnat, což nakonec i zvládl díky skóre 5:2. Klíčový třetí zápas pak definitivně urvaly ve svůj prospěch Tigers 7:5, když čtyři body zaznamenala Lucie Řezáčová (3+1). Vítkovicím nestačil ani hattrick Dominiky Buczek a zůstaly těsně před branami finále.

„Velmi kvalitní zápas, který jsme zvládly dovést do vítězného konce. Holky ukázaly pravou chuť po vítězství, rvaly se až do konce a zaslouženě jsme ve finále,“ bilancovala trenérka Tigers Dominika Steinbachová.

Finále první ligy juniorek Chodov–Tigers odstartuje v sobotu 13. dubna. Pokračování série následně proběhne o týden později.


Foto: Facebook Ivanti Tigers Florbal

FAT PIPE FLORBAL CHODOV15
KM automatik FBK Jičín1
VideoStatistiky
Crazy girls FBC Liberec1
FBS Olomouc6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians5
Panthers Praha4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice11
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město7
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV13
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
FBC Liberec4
FBC ČPP OSTRAVA3
VideoStatistiky
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE1
ACEMA Sparta Praha3
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians8
BLACK ANGELS4
VideoStatistiky