{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

První liga juniorek vstupuje do osmifinále play-off

První liga juniorek vstupuje do osmifinále play-off

Juniorky se připravují na nejdůležitější fázi sezóny. V první lize juniorek proběhne osmifinále play-off, které určí osmičku týmů do bojů o titul. Automatický postup do čtvrtfinále si zatím zajistily hráčky Chodova a Ivanti Tigers, jež nyní doplní dalších šest družstev.

Oba týmy z Jižního Města nemusí do osmifinále, protože obsadily první dvě místa tabulky. Zbývající účastníci soutěže na třetím až čtrnáctém místě se ale této povinnosti nevyhnou. Třetím Vítkovicím přitom chyběl jeden bod, aby dorovnaly druhé Tigers. Tento rozdíl zůstal i po posledním kole, kdy Vítkovice porazily Pražanky 6:5, a do osmifinále si zvolily Bohemians. Poslední družstvo základní části nezvládlo ani jedno z minulých utkání s Vítkovicemi – výsledky byly 3:17 a 1:10.

Předposlední celek tabulky z Hradce Králové si vybraly Střešovice. I když pražský tým nad ním napoprvé uspěl jen o dvě branky, druhý duel opanoval jasně 12:2. Pátá Jihlava půjde v osmifinále proti Liberci, nad nímž bodovala na závěr základní části vysoko 11:3. Papírový favorit tak bude mít možnost navázat podobnými výkony i v play-off. Bulldogs Brno poměří síly s Bivojkami Litvínov, s nimiž mají vyrovnanou bilanci po výsledcích 4:3 a 1:5.

FBC Ostrava se postaví Židenicím, které v sezóně zdolaly 8:3 a 6:5. V těchto zápasech se bodově dařilo Vendule Marozsové – dohromady z obou utkání vytěžila deset bodů za šest branek a čtyři asistence. Mimo jiné i to jí pomohlo do čela bodování celé soutěže. Na osmé Ústí potom zbyla Florbalová akademie Mladá Boleslav. V tabulce je dělil jeden bod, ale vzájemné souboje dopadly lépe pro deváté Středočešky. Ústecké hráčky odešly vždy s nulou.

Osmifinále první ligy juniorek začne o víkendu 2. a 3. března. Případný třetí zápas proběhne o týden později. Kompletní rozpis všech sérií naleznete ZDE.


Foto: Facebook Florbalová škola Jihlava

Technology Florbal MB3
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno10
TJ Znojmo LAUFEN CZ5
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ6
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
TJ Znojmo LAUFEN CZ4
VideoStatistiky
TJ Znojmo LAUFEN CZ4
Bulldogs Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice7p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň5
K1 Florbal Židenice8
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Ivanti Tigers Jižní Město3
VideoStatistiky
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA4p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV5
VideoStatistiky