{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Radek Sikora: Wiler píše historii, ale konkurence také nespí

Radek Sikora: Wiler píše historii, ale konkurence také nespí

Někdejší asistent trenéra českého národního týmu Radek Sikora před nedávnem oslavil svůj čtvrtý ligový titul a celkově jedenáctou trofej se švýcarským Wilerem. S legendárním klubem prodloužil kontrakt a na jeho dynastii se bude podílet i nadále. O cestě svého celku za dalším triumfem či plánovaných změnách v týmu promluvil v rozhovoru.

Wiler omladil kádr, ale po pouhé roční odmlce se vrátil na trůn. Očekávali jste tak rychlý přerod mužstva?
Nám se překvapivě až skoro nad očekávání povedla už i ta loňská sezóna, kdy jsme hráli o všechny tři možné tituly – Superpohár, Pohár a Superfinále. Ale to nejdůležitější jsme prohráli a zklamání bylo samozřejmě velké. O to víc jsme byli zvědaví, jak se náš tým bude dál vyvíjet v téhle sezóně. No a bylo to tak trochu jako na houpačce, dobré výkony střídaly i špatné a v období po mistrovství světa a začátkem nového roku jsme měli pár nečekaných proher se St. Gallenem, Churem a Zugem. Museli jsme některé naše mladé "hvězdy" dostat z komfortní zóny a začít zase tvrději trénovat.

To se nakonec podařilo.
Opravdu to mělo účinek, postupně se nám všichni dali dohromady i zdravotně a poprvé na play-off jsme měli k dispozici kompletní kádr 22+2. Během play-off se naše hra výrazně zlepšovala, i mladší hráči začali přebírat větší zodpovědnost a byli tahouny mužstva. To všechno nám pomohlo až k vytouženému titulu.

Bude Wiler pokračovat v nevídané nadvládě nad švýcarským florbalem?
Mohlo by to tak být, pokud tahle generace na sobě bude i nadále pracovat. Musíme ale brát v potaz, že kádr opět dozná určitých změn, sedm hráčů – Johnsson, Lehtinen, Šešulka, Reich, Wittwer, Krähenbühl a Schlüchter – už u nás nebude působit, takže se bude psát opět nová historie a konkurence také nespí.

Vy jste v klubu i nadále smluvně vázán?
Ano, mě si klub uvázal na další dvě sezóny už letos v lednu, smlouvu mám tedy nově do 31.5.2021. Thomas Berger bude šéftrenér áčka, já budu kouč. K tomu budu ještě nově vypomáhat i u týmu U21.

Před sezónou do vašeho kádru přibyli jedni z nejlepších světových florbalistů Joonas Pylsy a Krister Savonen. S posílením musíte být spokojeni, je to tak?
Ano, je to tak, oba tyhle transfery se plánovaly dlouho dopředu. Náš tým je velice mladý, na švýcarském trhu momentálně žádní zkušení lídři k mání nejsou, a tak vedení sáhlo do ciziny. A tihle dva momentálně opravdu patří k absolutní špičce.

V týmu naopak končí obránce Daniel Šešulka, který podepsal smlouvu s Churem. Bude chybět?

Hráč jako je Dan by chyběl každému týmu, nejenom herně, ale i charakterově. Odvedl u nás skvělou práci a my mu přejeme, ať se mu daří i v jeho novém působišti.

V minulých reprezentačních cyklech jste se podílel na vedení českého národního týmu. Máte do budoucna florbalové plány v Česku?
V příštích dvou letech žádné plány ve spojitosti s Českem nemám a budu se plně soustředit na práci jen tady ve Švýcarsku.

Panthers Praha3
Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín8
Crazy girls FBC Liberec4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno4
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky
FBS Olomouc1
FBC ČPP OSTRAVA10
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice13
K1 Florbal Židenice2
VideoStatistiky
Technology Florbal MB9
TJ Sokol Královské Vinohrady2
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV13
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
FBC Liberec4
FBC ČPP OSTRAVA3
VideoStatistiky
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE1
ACEMA Sparta Praha3
VideoStatistiky