Ratajová vystřelila titul SB Pro, po obratu slaví také muži SCC Classic

Obě Superfinále Salibandyliigy nabídly povedené obraty. Nejprve v ženském finále otočilo SB-Pro nepříznivé skóre s SCC Classic, když rozhodující branku vstřelila Denisa Ratajová. Mezi muži se rychle ujalo dvoubrankového vedení Happee, šestigólovým obratem si ale zajistilo třetí titul v řadě SCC Classic.

SCC Classic – SB-Pro 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Ell. Alanková (Kalliová), 29. Ell. Alanková (Ruokostenpohjaová) – 35. Torkkiová, 37. Torkkiová (Sotalaová), 58. Ratajová (J. Lirkkiová)

Hráčky SCC Classic vyhrály základní část a ve svých dobrých výkonem pokračovaly i v play off, nejprve 3-0 ve čtvrtfinále zdolaly NST a následně stejným poměrem v semifinále také celek EraViikingit. SB-Pro skončilo po základní části hned za nimi, ve vyřazovacích bojích si nejprve poradilo s TPS a následně s PSS. Po bezbrankové první třetině mohla na začátku druhé části otevřít skóre ve prospěch Classic Alanková, jenže trestné střílení neproměnila. SCC se prosadilo až na konci přesilové hry, kdy Ella Alanková napravila své zaváhání z trestného střílení a prosadila se střelou z první po nahrávce od Kalliové. Těsně po konci další početní výhody se opět prosadila Alanková, ale SB-Pro ještě do konce třetiny srovnalo stav. Jenni Torkkiová si vybojovala míček a trefila se přesně pod horní tyč, dvě minuty poté slavila znovu, když zamířila do horního rohu branky. O rozuzlení duelu se postarala jediná česká zástupkyně, výhru SB-Pro vystřelila v čase 57:10 Denisa Ratajová.

SCC Classic – Happee Jyväskylä 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Salin (Leikkanen), 29. Salin (Savonen), 36. Vänttinen (Salin), 37. Johansson (Lamminen), 58. Piha, 60. Heikkilä (Lamminen) – 5. Pau. Kontilainen (Manninen), 6. Lahti (Heikkinen)

Happee se povedl vstup do utkání, když se v šesté minutě po dvou rychle po sobě jdoucích brankách ujali vedení. Nejprve otevřel skóre trefou k zadní tyči Paul Kontilainen, po sražené střele a nahrávce od Heikkinena navyšoval rozdíl trefou z otočky do horního rohu branky Joel Lahti. SCC se dlouho snažilo o snížení skóre, což se mu povedlo ve druhé třetině, Eemeli Salin nadvakrát prostřelil brankáře, o necelé tři minuty později se prosadil střelou z otočky znovu, a tak bylo v polovině utkání srovnáno. SCC Classic ještě ve druhé periodě dvěma rychlými góly otočilo skóre na svou stranu, prosadili se Lassi Vänttinen a Sami Johansson. Happee sáhlo čtyři a půl minuty před koncem ke hře bez brankáře, čehož využil o minutu a půl později Jussi Piha, jenž přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Jyväskylä se ani poté nevzdala a ještě zkusila power play, tentokrát v poslední minutě skóroval do prázdné brány Oskari Heikkilä.