Skvělý vstup! Češky na úvod zdolaly Švýcarsko

České florbalistky vkročily do letošního světového šampionátu, které hostí švédská Uppsala, vítězně. Los jim hned na začátek přisoudil obhájkyně stříbrných medailí ze Švýcarska, které se rychle dostaly do vedení. Češky ovšem po heroickém výkonu otočily vývoj zápasu a nakonec se mohly radovat z výhry 5:2!

Do zahajovacího utkání mistrovství světa vstoupily aktivněji Češky, které se dostaly i do několika zajímavých pozic. Jako první se ovšem paradoxně z prvního útoku prosadily Švýcarky. Střela Rüttimannové se od zadního mantinelu příhodně odrazila k Suterové, která dorazila balonek do sítě. Český národní tým ovšem nečekal s odpovědí dlouho, když se z předbrankového prostoru prosadila Suchá.

Na začátku druhého dějství pálila z ideální pozice Krupnová, jenže ji fantastickým zásahem vychytala Schmidová. V polovině utkání poté Češky nevyužily přesilovou hru, a tak mají oba celky na svém kontě stále jeden gólový zásah. Ve 39. minutě ovšem přišla velmi strhující pasáž. Christianová nejdříve vytáhla parádní zákrok a vzápětí na druhé straně zužitkovala přečíslení Mlejnková, která poslala Česko do vedení! Národní tým tak otočil vývoj a po čtyřiceti minutách vedl 2:1.

Tým ze země helvétského kříže ale na začátku závěrečné části srovnal, když se po rychlé kombinaci prosadila Wikiová. Hned na to ale Bačová využila chyby v rozehrávce soupeřek a vrátila Češkám vedení! To navíc po povedeném rychlém protiútoku a parádní kombinaci navýšila kapitánka Krupnová, která necelých devět minut před koncem vsítila čtvrtou českou branku. Vzápětí své družstvo znovu podržela Christianová, jež lapila trestné střílení Gerigové.

Tři minuty před koncem opustila brankářka Schmidová své působiště a pustila do hry šestou hráčku, power-play ovšem gól Švýcarska nepřinesla. Beránková navíc v čase 59:31 proměnila trestné střílení a dala výsledku konečnou podobu 5:2.​

Branky: 10. Suchá, 39. Mlejnková, 43. Bačová, 52. Krupnová, 60. Beránková – 7. Suterová, 42. Wikiová. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 245. Zásahy brankářů: Christianová 11 – Schmidová 15.Rozhodčí: Järvi – Kirsilä.

Sestava Česka: Christianová (Remešová) – Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Keprtová, Šupáková – Ratajová, Krupnová (C), Bačová – Mlejnková, Suchá, Řepková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Plášková, Kotzurová.