{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Rošády na postech metodiků. Změní se počet a systém, do čela se postaví Jan Třískala

Rošády na postech metodiků. Změní se počet a systém, do čela se postaví Jan Třískala

Velká „škatulata, hýbejte se“ zažívá v těchto dnech vzdělávací systém Českého florbalu. Tedy minimálně z pohledu fungování metodiků. Stávající systém, kdy měl každý region k dispozici svého metodika, končí. Místo něj bude Česko rozděleno na západní a východní část, přičemž pro každou z nich bude fungovat jen jeden. V čele pak odcházejícího Marka Chlumského nahradí Jan Třískala.

O změnách práce s talentovanou mládeží již bylo řečeno a napsáno dost. Nejen regionální výběry však mění svou dosavadní podobu. Čtrnáct krajů, které byly pospojované do sedmi partnerských regionů, mělo stejný počet metodiků. Ti zajišťovali vzdělávací akce a komunikovali s trenéry. Nyní je všechno jinak.

„Mým primárním úkolem bude dohled nad vzděláváním trenérů na všech úrovních, tedy od licence D až po licenci A, jejíž další cyklus připravujeme na sezonu 2021/2022. Dohlížet budu také na práci metodiků pro obě poloviny republiky,“ vysvětloval novopečený hlavní metodik Jan Třískala.

Jeho jméno je historicky spojeno se Středočeským krajem, potažmo s Kutnou Horou, kde šéfuje tamnímu oddílu. Dlouhodobě se věnoval práci s krajskými či regionálními výběry. V letošní sezoně fungoval také jako metodik pro Jihočeský kraj a Vysočinu. Právě odtud přichází Jaroslav Čížek, studovaný antropolog z Havlíčkova Brodu, jehož jméno je spojeno především se specializací na kondiční přípravu. Ten bude mít na starosti východní polovinu republiky. Západ bude mít v gesci dosavadní metodička pro západní Čechy a také trenérka gólmanek Martina Lerchová.

„Jednotlivé regiony by změnu neměly nějak negativně pocítit. Plánujeme zachovat počty vzdělávacích akcí. Jedinou změnou bude nahrazení některých seminářů novinkou v podobě webinářů, jež se osvědčily. Zohlednit chceme také požadavky oddílů na semináře,“ doplnil Třískala.

Novou pozici bude mít také Jiří Typl. Dosavadní východočeský metodik bude intenzivně pracovat především s šéftrenéry v rámci oranžové skupiny PP3, věnovat se bude i zájemcům s přesahem do sportovní složky z řad modré a zelené skupiny. Na talentovanou mládež dohlédne trenér zlatých juniorů Jiří Jakoubek. O fungování nového systému jsme psali ZDE.

Tatran Teka Střešovice00:00
TJ Sokol Královské Vinohrady
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
VideoHlášenka
SOKOLI Pardubice00:00
Předvýběr.CZ Florbal MB
VideoHlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa00:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
VideoHlášenka
ACEMA Sparta Praha00:00
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
VideoHlášenka
FbŠ Bohemians00:00
K1 Florbal Židenice
VideoHlášenka
FBC ČPP OSTRAVA00:00
Panthers Praha
VideoHlášenka
Florbalová akademie MB00:00
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice
VideoHlášenka
Bulldogs Brno00:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
VideoHlášenka
FAT PIPE FLORBAL CHODOV00:00
FBS Olomouc
VideoHlášenka