{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Severočeské derby! O postup v první lize zabojují Ústí a Chomutov

Severočeské derby! O postup v první lize zabojují Ústí a Chomutov

Ve čtvrtfinále první ligy na sebe narazí velcí rivalové. Na florbalisty z Ústí nad Labem zbyl jako soupeř Chomutov, se kterým mívají vzájemné zápasy speciální náboj. Oba týmy se přitom potkaly ve vyřazovací fázi už loni, kdy do semifinále postoupilo Ústí.

Svěřenci trenéra Davida Derky obsadili po základní části čtvrté místo. Od toho třetího je však dělily pouze horší společná utkání s Kanonýry Kladno, kteří jinak měli stejně bodů. Ústecký kouč se ale díval na umístění týmu realisticky. „Před sezonou jsme výrazně omladili a odešlo několik zkušených hráčů. Očekával jsem, že když se zadaří, budeme se pohybovat okolo páté šesté pozice,“ odhadoval Derka.

Cíl v tabulce tak Ústí překonalo, ale se začátkem ročníku nebylo příliš spokojené. Podle Derky vstoupilo mužstvo do soutěže nemastně a neslaně. „Chvilku trvalo, než jsme si na sebe s kluky zvykli. Pak ovšem přišla parádní série výher, díky které jsme se dostali do horní části tabulky,“ vyzdvihl důležité výsledky. Lepší výkony pak daly Ústí klid, aby mohlo pracovat na své hře. „Celkově si myslím, že počet bodů odpovídá. Jen jsme nestihli natrénovat určité naplánované věci, ale to je sport,“ uvažoval Derka.

Ústečtí hráči pak museli čekat, který ze soupeřů na ně zbude do play-off. A nakonec šlo o pátý Chomutov, který za nimi v tabulce zaostával jen o dva body. „Na základní části nás mrzí ztráty s týmy z nižších pater soutěže, a to obzvláště venku. S tímto rozporem jsme ani výše být nemohli,“ vrátil se k nepříznivé bilanci trenér Chomutova Martin Bocian. Doma se dařilo jeho celku lépe, když před svými fanoušky nestačil pouze na Bulldogs Brno.

Severočeské týmy si tak zopakují loňské čtvrtfinále, v němž Chomutov prohrál 1–3 na zápasy. Pro Derku to však bude premiéra, protože trenérem Ústí se stal až před tímto ročníkem. „Očekávám parádní derby, které bude pro diváky i hráče velice zajímavé. Jen doufám, že k tomu také přispějeme kvalitními výkony,“ přiblížil Derka. Bociana složení série nijak nepřekvapilo. „Počítali jsme s touto variantou a je pro nás svým způsobem ideální. Bude to derby s atraktivními duely pro diváky. A máme Ústí rozhodně co vracet,“ připomněl minulé vyřazení.

I když ústečtí hráči půjdou do série ze čtvrtého místa, Derka považuje svůj mladý tým spíše za outsidera. „Pro spoustu kluků to bude první mužské play-off, kde můžeme získat zkušenosti do dalších sezon. Hlavně si jej chceme užít,“ vysvětlil kouč. Sílu Ústí však vidí v týmovém pojetí a v tom, že čtvrtfinále začne doma. „Naše silné stránky jsou odhodlání, bojovnost a schopnost otáčet utkání. Soupeř má kvalitní tým a šikovné individuality. Hrají super florbal a série může být velmi zajímavá,“ dodal Bocian.

FBC Liberec8
SOKOLI Pardubice4
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha5p
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB7
FBC 4CLEAN Česká Lípa3
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady5
FBŠ Hummel Hattrick Brno6
VideoStatistiky Vstupenky
Tatran Střešovice4
1. SC TEMPISH Vítkovice 6
VideoStatistiky Vstupenky
PSN Tatran Střešovice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice2
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
FbŠ Bohemians7
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB0
1. SC TEMPISH Vítkovice15
VideoStatistiky
Panthers Praha7
K1 Florbal Židenice2
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV14
KM automatik FBK Jičín5
VideoStatistiky