{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Situaci kolem reprezentace bude řešit Výkonný výbor 25. ledna

Situaci kolem reprezentace bude řešit Výkonný výbor 25. ledna

Situací kolem reprezentace se bude dle plánu zabývat Výkonný výbor Českého florbalu na svém jednání 25. ledna. Reprezentaci čeká v Lotyšsku kvalifikační turnaj na mistrovství světa na přelomu ledna a února, na kterou jede tým v omlazeném složení poté, co někteří hráči dali najevo, že se kvalifikace nezúčastní.

I s ohledem na reakce některých hráčů dnes proběhlo setkání hlavního trenéra s vedením reprezentace a prezidentem Českého florbalu. „Setkali jsme se s trenérem Kettunenem a řešili nové složení realizačního týmu. Současně jsme diskutovali i aktuální situaci směrem ke kvalifikaci na MS. Část hráčů dala najevo, že se kvalifikace nezúčastní, někteří z nich už nechtějí za současného složení realizačního týmu reprezentovat. Situací se bude zabývat Výkonný výbor, z dlouhodobého hlediska ji bude řešit po kvalifikaci.“ komentoval setkání Václav Culka, předseda komise reprezentace.

Nominace na kvalifikační turnaj do Lotyšska se uzavírala již se začátkem ledna (celý článek zde). Tým pod vedením trenéra Petriho Kettunena čeká v Lotyšsku jasný cíl. Pravděpodobně se jedná o nejslabší kvalifikaci v historii, kterou český tým bude absolvovat a postup ze základní skupiny by neměl být pro Česko problém. Národní tým ve skupině čeká utkání s reprezentací Lichtenštejnska (33.), Španělska (19.) a Nizozemska (23.), tedy země florbalově poměrně exotické, jak uvádí pořadí ve světovém žebříčku v závorkách. Ve druhé skupině se potkají Německo (5.), domácí Lotyšsko (8.), Rakousko (24.) a Francie (32.).

Panthers Praha3
1. SC TEMPISH Vítkovice15
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město16
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín3
FbŠ Bohemians5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB4pn
FAT PIPE FLORBAL CHODOV3
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice4
FBC ČPP OSTRAVA9
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians10
Sokoli Pardubice5
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno9
FBC Liberec8
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
1. SC TEMPISH Vítkovice 10
VideoStatistiky