{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Slovenské duo je zpět: do Vítkovic se vrací Šponiarová s Ďuríkovou

Slovenské duo je zpět: do Vítkovic se vrací Šponiarová s Ďuríkovou

Návrat klíčových opor hlásí florbalistky Vítkovic. V jejich dresu se opět představí Michaela Šponiarová s Alžbetou Ďuríkovou, které společně hrály ve finském SC Classic. A slovenské tahounky věří v nejvyšší cíle.

Dva roky ve Finsku má za sebou Michaela Šponiarová, která patřila mezi nejlepší hráčky klubového bodování. Předčasně ukončenou sezonu uzavřela na druhém místě s osmnácti góly a osmi asistencemi, kdy více bodů měla pouze Meri Jokinen (18+12). Classic však v obou ročnících patřil spíše do průměru ženské Salibandyliigy, a tak Šponiarovou týmový úspěch minul.

„Aktuální situaci bych shrnula větou, že člověk míní a Bůh mění. Návrat do Vítkovic totiž nebyl vůbec plánovaný,“ uvedla Šponiarová k přesunu do Česka. Působení v zahraničí plánovala na delší dobu, vše ale zkomplikovala pandemie koronaviru. „Při této situaci se mi ozvaly Vítkovice s pomocí a nabídkou vrátit se. Po vzájemné komunikaci jsme se dohodli na jednom roku spolupráce,“ přiblížila držitelka tři extraligových titulů.

Když se Šponiarová ohlíží za angažmá v Classicu, vzpomíná na něj pouze v tom nejlepším. „Stále to je klub s velkou historií a profesionalitou. Díky této šanci jsem se mohla trochu vžít do profesionálního florbalu a věnovat čas jen jemu,“ popisovala slovenská reprezentantka. Classic ji proto posunul ve více směrech a ukázal, na čem dále pracovat.

Spojení s Vítkovicemi ale Šponiarová neztratila ani ve Finsku. „Samozřejmě jsem holky sledovala i ve Finsku. Tým se omladil a celkem výrazně obměnil, ale i přesto je plný talentů a kvalitních opor,“ zhodnotila. Složení kádru se Šponiarové líbí a věří, že Vítkovice budou opět silné.

„Do sezony jdu s ambicemi všechno vyhrát. Ano, pro někoho to je možná odvážné vzhledem k tomu, že nás čekají na Poháru mistrů velmi silní soupeři. Ale když tomu člověk obětuje tolik času, proč z toho nevyždímat úplně všechno. Těším se na sezonu a věřím, že bude úspěšná,“ vyzdvihla Šponiarová.

Kromě Šponiarové míří z Classicu do Vítkovic také Alžbeta Ďuríková. „Těším se na společné nákupy v Ostravě. (smích) S Betkou jsme bydlely a fungovaly poslední rok spolu, takže se těším, až si spolu znovu zahrajeme,“ sdělila Šponiarová. Podle ní si povahově i herně sedly, což může být jejich silnou zbraní také ve Vítkovicích.

„Není to nic nečekaného. Obě jsme dostaly víceméně stejnou nabídku, a kdyby nebylo koronaviru, pravděpodobně spolu přestoupíme i tak,“ doplnila Ďuríková. Ta ve skandinávské soutěži odehrála jeden ročník, kdy zaznamenala tři branky a sedm přihrávek. „Nebýt viru, pokračuji ve Finsku dále,“ přiznala.

Ďuríková i přesto získala v Classicu spoustu cenných poznatků. „Nejsou to ani tak nové zkušenosti jako nová přátelství a trošku odlišný pohled na florbal. Hra ve Finsku je rychlejší a přímočařejší, takže si odnáším nadhled a jiné řešení některých situací,“ podotkla.

Vítkovická kapitánka ze sezony 2017/18 přirovnala své výkony ve Finsku k horské dráze. „Když už jsem byla jakž takž spokojená, přišlo zranění a znovu to šlo dolů. Po mistrovství světa jsem byla zase o něco motivovanější a výkony rostly. Jenže následoval nečekaný konec ročníku, takže o nějaké stabilitě výkonů se mluvit nedá,“ usoudila Ďuríková.

Do nové sezony ale vstupuje s nejvyššími ambicemi. „Vítkovice jsou skvělý tým v lize, která je na ně slabá, takže nic menšího jako titul a boj o finále Champions Cupu neberu,“ zdůraznila Ďuríková ambice do následujících měsíců.

1. SC TEMPISH Vítkovice 19
FBC Liberec4
VideoStatistiky Vstupenky
Tatran Střešovice17
FB Hurrican Karlovy Vary6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians13
SOKOLI Pardubice9
VideoStatistiky Vstupenky
PSG PANTHERS OTROKOVICE1
Předvýběr.CZ Florbal MB12
VideoStatistiky Vstupenky
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava5
TJ Sokol Královské Vinohrady2
VideoStatistiky
Panthers Praha5
FAT PIPE Tigers Start988
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice17
Crazy girls FBC Liberec1
VideoStatistiky
PSN Tatran Střešovice7
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava3
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB3pn
Finance Novák FBK Jičín2
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3pn
FbŠ Bohemians3
VideoStatistiky