{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Souhrn 8. dne MS: Švédové si to opět rozdají o zlato s Finy, Češi a Švýcaři se utkají o bronz

Souhrn 8. dne MS: Švédové si to opět rozdají o zlato s Finy, Češi a Švýcaři se utkají o bronz

Nechybělo mnoho k tomu, aby se přepisovala historie. Švýcaři dvě minuty před koncem třetí třetiny vedli nad Švédském a mohli ho poprvé v historii poslat do zápasu o bronz. Seveřané však vyrovnali a nakonec urvali postup do finále v nájezdech. O titul si zahrají s Finskem, které přehrálo domácí reprezentaci. Lotyši a Němci si svůj vzájemný zápas ze skupiny A zopakují tentokrát v duelu o konečné páté místo. Norové a Dánové ze skupiny B si to rozdají o celkové sedmé místo na turnaji.

Lotyšsko – Norsko 6:5sn (1:2, 1:1, 3:2 – 0:0)

Lotyši se s Nory utkali o možnost bojovat o páté místo na turnaji. Oba celky se praly o vedení do poslední chvíle. Po většinu zápasu měli navrch Norové, ale Lotyši skvěle využívali šance a podařilo se jim smazat v jednu chvíli dvougólové manko. Zápas byl velmi dramatický, plný emocí. Po šedesáti minutách skončil duel remízou 5:5, rozuzlení nenabídlo ani prodloužení. Poprvé na turnaji tak přišly na řadu nájezdy – v nich uspěli lotyšští střelci Artis Raitums a Klavs Jansons a zajistili svému celku těsné vítězství 6:5.

Dánsko – Německo 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Německo i díky dvěma trefám a asistenci Janose Brökera porazilo Dány, a zahraje si tak s Lotyšskem o konečné páté místo. Dány naopak čeká klání s Norskem o sedmou příčku. Zápas nabídl vyrovnanou bitvu, v níž měl co chvíli navrch někdo jiný. Dánové si vypracovali šance na vyrovnání, ale neproměňovali je. A když už se jim podařilo ve třetí třetině srovnat, rozhodčí jejich radost utnuli pro hru vysokou holí. Za Dánsko vstřelil oba góly 18letý Mathias Glass.

Česko – Finsko 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)

Úvod zápasu byl opatrný, takticky svázaný a možná i trochu nervózní. Postupně se však oba týmy rozehrály. Finové si během dvou třetin vytvořili náskok 3:0, což se ukázalo jako rozhodující. Češi sice v poslední části skóre zdramatizovali, jejich zoufalý nápor v závěru však vyústil ve dva finské góly do prázdné české branky. Finové se tak stali prvním finalistou a dál si jdou za svým cílem – obhájit zlato z minulého mistrovství. Český tým si zahraje se Švýcarskem o bronz.

Švédsko – Švýcarsko 5:4sn (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0, 1:0)

Druhé semifinále nabídlo hned od úvodu drama, kterému nechybělo takřka nic. Diváci viděli šance, góly, ale i tvrdé souboje, emoce a maximální úsilí. Švédové větší část zápasu drželi vedení, ovšem Švýcaři se drželi zuby nehty v závěsu a ve třetí třetině dokonce skóre otočili. Švédsko tak bylo v závěru blízko k tomu, aby vůbec poprvé v historii padlo v semifinále. Skandinávský tým však povstal, skóre vyrovnal a nakonec získal strhující duel v nájezdech. Ve finále vyzve posledního mistra – Finsko.

FbŠ Bohemians00:00
FBC 4CLEAN Česká Lípa
VideoHlášenka
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE00:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
VideoHlášenka
Předvýběr.CZ Florbal MB00:00
FBC Liberec
VideoHlášenka
FBŠ Hummel Hattrick Brno00:00
BLACK ANGELS
VideoHlášenka
1. SC TEMPISH Vítkovice 00:00
SOKOLI Pardubice
VideoHlášenka
MITEL Florbalová akademie MB00:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
VideoHlášenka
Panthers Praha00:00
PSN Tatran Střešovice
VideoHlášenka
FBC ČPP OSTRAVA00:00
Bulldogs Brno
VideoHlášenka
FBS Olomouc00:00
FbŠ Bohemians
VideoHlášenka
1. SC TEMPISH Vítkovice00:00
KM automatik FBK Jičín
VideoHlášenka