Bleci slaví triumf, Hattrick nestačil na Spartu

Livesport Superliga měla v sobotu na programu dvě střetnutí. V tom prvním protrhli Black Angels sérii porážek v klání proti Liberci. Hattrick pod novým vedením prohrál v Maloměřicích se Spartou.

Bleci se po dobrém startu propadli tabulkou. Poslední tři duely se jim nepovedlo dotáhnout do vítězného konce a na úspěšnou vlnu najeli v souboji s tabulkovým sousedem. Poslední Hattrick nedokázal překvapit Spartu a vybojovat první triumf v ročníku.

BLACK ANGELS – FBC Liberec 8:5 (1:3, 5:0, 2:2)

Začátek zápasu vyšel lépe Liberci, který po trefách Smutného se Stránským rychle vedl 2:1. Záhy ale snížil Jakub Boček, Severočechům ale vrátil dvougólový náskok Stránský. Druhá část vyšla Black Angels parádně. Nejprve rychle snížil Tomáš Hanák a poté se podruhé prosadil Jakub Boček.

To však ještě nebyl konec. Pražané nakonec nasázeli v prostředním dějství pět tref. Liberec se ale po direktu oklepal, na drama zadělali Ferdan se Smutným. Bleci ale nakonec triumf uhájili. Definitivní tečku zasadili domácí do prázdné branky.

Branky: 9. J. Boček, 22. T. Hanák, 27. J. Boček, 33. Fryš, 37. T. Hanák, 40. R. Hanák, 58. Pícha, 60. Hromada – 4. Smutný, 8. Stránský, 17. Stránský, 46. Ferdan, 55. Smutný. Rozhodčí: P. Števeček – R. Števeček. Vyloučeni: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 65. Zásahy brankářů: Matiášek 18 – Chlad 20. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBŠ Hummel Hattrick Brno – ACEMA Sparta Praha 3:7 (1:2, 2:4, 0:1)

Skóre zápasu otevřel domácí Lhota v 8. minutě. Spartě se ale povedlo ještě do konce první třetiny skóre otočit. V polovině zápasu již Pražané vedli 5:2. Hattrick ale v závěru druhé periody duel znovu zdramatizoval. Ve třetí části se dlouho hrálo bez branek, Sparta pak potvrdila jasné vítězství druhou trefou Kareše.

Branky: 10. Lhota 37. Slezák, 38. Brom – 12. Juha, 17. Ujhélyi, 23. Ujhélyi, 24. Pruner, 28. Zouzal, 38. Kareš, 55. Kareš. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučeni: 1:2. Bez využití. Diváci: 96. Zásahy brankářů: Raška 17 – Beneš 10. | ONLINE | VIDEO | OHLASY RAŠKA | OHLASY NIZNER | OHLASY KAREŠ | OHLASY KAŠPÁREK