{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Täby si proti Klotenu vystřílely zlaté medaile

Täby si proti Klotenu vystřílely zlaté medaile

Finále Poháru mistrů vyznělo lépe pro švédské florbalistky. Ty hrály proti Dietlikonu čtyřicet minut vyrovnanou hru do té doby, než se utrhly ze řetězu a stejně jako proti Vítkovicím si podmanily třetí třetinu. V ní zvítězily 6:0 a odlétají na sever se zlatými medailemi.  

Obě strany nechtěly v posledním zápase Champions Cupu udělat zbytečnou chybu a dle toho vypadal také začátek finálového střetnutí. Brankářky se dostávaly postupně do tempa a předváděly ve svých brankovištích zajímavé zákroky, které byly v tu chvíli velmi důležitým aspektem hry. Finále žen nechyběla ani česká účast, jelikož v barvách Klotenu nastoupila Hana Koníčková s Natálií Martinákovou, rozhodcovský dres oblékli pánové Petřík s Podlesným.

Trpělivá hra všech aktérek nabídla mnoho příležitostí ke skórování, ale ne všechny se vlezly mezi tři tyče. Hráčky Jets se ocitly v základní hrací době dvakrát ve vedení, ale ani to nakonec nestačilo. Po dorážce Hany Koníčkové se rozsvítil na časomíře stav 3:2 ve prospěch Švýcarek a tímto se gólový účet Dietlikonu uzavřel. Od této chvíle byly produktivní pouze Täby, které v posledních dvaceti minutách rozstřílely své soupeřky vysoko 6:0.

Na padesáti procentech vstřelených branek se podílela Lisa Carlsson, jejíž osobní statistiky se rozrostly o dva góly a tři asistence. Ve třetí části byli diváci svědky situace, která si vyžádala výpomoc videozáznamu. Kontroloval se totiž jeden z přesných zásahů Švédek, jenž trefil zadní tyč brány Schmid a rychle vyletěl zpoza jejich zad. Täby zvítězily o sedm gólů a staly se tak šampionkami Poháru mistrů 2020.

Nejlepší hráčky utkání: Isabelle Gerig (Kloten-Dietlikon Jets) - Lisa Carlsson (Täby FC)

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky