{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Takovou třetinu jsem v životě nezažil, vzpomínal Vojtěch Mžyk

Takovou třetinu jsem v životě nezažil, vzpomínal Vojtěch Mžyk

Třetí semifinálové utkání mezi MVILem Ostrava a Pegresem Havířov bylo hodně divoké. Zápas nabídl celkem třiadvacet branek, což je v této fázi soutěže hodně nezvyklé. Co bylo příčinou tolika branek? Co musí MVIL zlepšit do příštího zápasu?

Úvodní perioda se povedla lépe domácím florbalistům, kteří ji ovládli v poměru 4:3. „Do zápasu jsme vlétli po hlavě, atmosféra nás nakopla a přišlo mi, že Havířov byl trochu zaskočený. Hráli jsme lépe, dávali góly, ale ze tří malých chyb jsme dostali hned tři góly, to byla veliká škoda. Havířov by se tak lehce nedostal do zápasu,“ hodnotil úvodní dějství domácí Martin Děček. Na jeho slova navázal Vojtěch Mžyk, který se vrátil po zranění zpět do zápasového tempa a hned v první třetině zaznamenal hattrick: „V první třetině jsme nehráli náš systém, což se samozřejmě projevilo hned na výsledku. Chyběl nám důraz v osobních soubojů, a to podle mě v první dvacetiminutovce rozhodlo. Na druhou stranu jsem byl rád, že jsem se mohl vrátit zpět do zápasového tempa. Hattrick v první třetině byl sice super, ale velkou měrnou se na něm podíleli mí spoluhráči.“

Ve druhé třetině však MVIL polevil a během pár minut se dostal Pegres do vedení. V prostřední pasáži nakonec padlo úctyhodných jedenáct branek, což je na play-off poměrně rarita. „Druhou třetinu bych nejradši vymazal, ta totiž rozhodla zápas. Dostávali jsme jeden gól za druhým, a to převážně z brejků. I když nás to nepoložilo, tak to bylo klíčové. Takovou třetinu jsem dlouho nezažil. Ani si nepamatuju kdy naposled. Musíme se z toho poučit a být lepší,“ usuzoval Martin Děček. Podobný názor měl také jeho soupeř z Pegresu. „Prostřední pasáž zápasu byla doslova šílená. Divákům se to muselo líbit, ale pro nás to už tak příjemné nebylo. Dostali jsme se však více do zápasu, z čehož pramenilo tolik branek. Osobně jsem takovou třetinu v životě nezažil,“ vzpomínal havířovský Vojtěch Mžyk.

Florbalisté MVILu si nesmí dovolit už ani jedno zaváhání, neboť prohrávají v sérii 1:2. Havířovu tak stačí k postupu do finále 1. ligy mužů jedno vítězství. Co tedy od příštího zápasu očekávat? „Ve čtvrtém semifinále to bude podle mě hodně o nás. Havířov si bude zakládat na kvalitní obraně a bude doufat, že jim tam něco v útoku spadne. Nesmíme dovolit, aby se opakovala dnešní druhá třetina. Přesně v opačné situaci jsme se nacházeli v minulé sérii proti Kladnu. Vedli jsme 2:1 na zápasy a hráli jsme hodně v pohodě, kdežto Kladno bylo v křeči. My jsme ale MVIL a já věřím, že sérii otočíme,“ burcuje před důležitým zápasem Martin Děček. „Bylo by fajn ukončit sérii už v příštím zápase. Jednak bychom ušetřili zbytečné nervy v případném pátém zápase a taky bychom se mohli delší dobu připravovat na finále. Zítra je však nový den a úplně nový zápas. Určitě to bude opět perfektní zápas,“ predikuje havířovský rychlík Vojtěch Mžyk.

Ivanti Tigers Jižní Město00:00
Tatran Střešovice
Hlášenka
FBC ČPP OSTRAVA17:00
K1 Florbal Židenice
Hlášenka
1. SC TEMPISH Vítkovice18:30
Bulldogs Brno
Hlášenka
Crazy girls FBC Liberec00:00
FBS Olomouc
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
Panthers Praha
Hlášenka
Sokol Pardubice14:00
1. SC TEMPISH Vítkovice
Hlášenka
FBC 4CLEAN Česká Lípa19:00
Tatran Teka Střešovice
Hlášenka
FbŠ Bohemians00:00
BLACK ANGELS
Hlášenka
FBC Liberec00:00
FBC ČPP OSTRAVA
Hlášenka
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE18:00
ACEMA Sparta Praha
Hlášenka