{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Tomáš Rosecký: Dostat se s odchovankyněmi takhle daleko? Neuvěřitelný počin

Tomáš Rosecký: Dostat se s odchovankyněmi takhle daleko? Neuvěřitelný počin

Zatímco ostatní víkendoví reprezentanti našeho regionu pochází z větších měst, o Světlé to rozhodně neplatí. O co menší město holky reprezentují, o to větší srdce však do hry vkládají. A tak se i florbalistky ze sklářského kraje podívají mezi republikovou elitu. Jak říká trenér Tomáš Rosecký, nejcennější na postupu je skutečnost, že ho vybojovaly odchovankyně. A medaile? Ta je prý vysoko.

Potřetí v historii klubu se představí na závěrečném turnaji dorostenek florbalistky v zářivě zelených dresech. Sklářky ze Světlé skončily v regionální lize druhé, což je posunulo do play-off proti Skutči. S tou si dokázaly poradit, a tak stejně jako Jihlava míří do České Třebové na republikový šampionát. „Vzhledem k našim dosavadním podmínkám trénování a velikosti města považuju tenhle postup za neuvěřitelný úspěch. A to i s ohledem na fakt, že během sedmi sezon jedeme na „republiku“ už potřetí,“ rozplýval se trenér Tomáš Rosecký.

Největší hodnotu má prý skutečnost, že všechny holky začínaly s florbalem právě ve Světlé. „Zatímco další kluby mají řadu hráček odjinud, my hrajeme jen a pouze s vlastními odchovankyněmi, které začínaly pode mnou. Postup nám vyšel i přesto, že tři velmi kvalitní hráčky odešly jako dorostenky do Jihlavy kvůli lize juniorek. I tak jsme se s tím ale poprali. A je dost dobře možné, že budeme mít i nejmladší tým na celém turnaji,“ popisoval sezonní situaci.

I s ohledem na výše zmíněné ale nelze očekávat, že by Světlá měla pro závěrečný turnaj ty nejvyšší ambice. Ovšem stát se může cokoli. „Jsem realista. Pro Chodov by byla asi ostuda, kdyby s námi vypadl. Takže si na rovinu řekněme, že medaile visí hodně vysoko. Nemáme stanovené výsledkové cíle, chceme se hlavně se všemi soupeři statečně poprat jako předloni. Tenkrát jsme se ctí prohráli s Ivanti Tigers i Chodovem a nakonec vyhráli nad Jičínem. S podobnými výkony bych byl určitě spokojen,“ nastínil plány pro českotřebovský turnaj.

Speciální prý nemají ani předturnajovou přípravu. „Jelikož ještě není dostavěná naše nová sportovní hala, tak trénujeme spíš v malé tělocvičně. A teď jsme stihli jen jeden trénink na ploše zimního stadionu.“

A ani v případě Světlé nad Sázavou, posledního zástupce Regionu V na vrcholné akci, nesmí chybět vzkaz na závěr. „Těšíme se na soupeřky a věříme, že nás pořádně prověří. Účast na mistrovství bereme jako odměnu pro holky za to, jak se popraly se sezonou a s následnou baráží. Už tehdy nás podporovala řada rodičů. Věřím, že tomu teď nebude jinak. A za fandění děkujeme!“

FBŠ Hummel Hattrick Brno8
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno2
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Bulldogs Brno3
FBŠ Hummel Hattrick Brno4
VideoStatistiky
Technology Florbal MB3
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady3
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice9
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice7
TJ Sokol Královské Vinohrady1
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice7p
FAT PIPE FLORBAL CHODOV6
VideoStatistiky
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň3
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky