Turnaj výběrů ovládli starší žáci Moravskoslezského kraje

Neděla přinesla zápasy o umístění na turnaji regionálních výběrů starších žáků v Brně. Pro zlato si dokráčeli hráči Moravskoslezského kraje, kteří ve finále přestříleli tým jižní Moravy. Třetí příčku obsadilo družstvo Zlínska.

Nehrálo se však jen o medaile – o konečném pátém místě se rozhodovalo mezi Jihočeským krajem a Vysočinou. Žáci z jižních Čech v utkání třikrát prohrávali o gól, rozdíl ale pokaždé smazali a v poslední třetině potvrdili vítězství. Důležité byly body Matyáše Kouby, který ke dvěma brankám přidal stejný počet asistencí a pomohl Jihočechům k úspěchu.

Zlínský kraj měl v bitvě o bronz možnost odvety za porážku ze skupiny od Olomoucka. A motivace zlínského regionu byla znát, protože první dějství zvládl 3:0 a měl mnohem blíže k medailím. Olomoucký kraj se střelecky prosadil až v závěrečných minutách duelu, a tak svému soupeři podlehl 2:4.

Vrcholem turnaje se potom stalo finále mezi Moravskoslezským a Jihomoravským krajem. V něm domácí družstvo čelilo těžké situaci – brzy ztrácelo 0:2 a muselo zabrat směrem do útoku. Jihomoravané tak obrátili skóre a pomýšleli na to, že protivníkovi vrátí prohru z úvodu turnaje. To se jim ale nepodařilo, Moravskoslezský kraj ve druhé půlce utkání nastřílel klíčové góly a radoval se z výhry 8:5. Finálový hattrick si připsal Radek Stolárik.