{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

U holek převládal pozitivní přístup a snaha zlepšovat se. Jsme zvědaví na srovnání s ostatními, prohlásila Dominika Steinbachová

U holek převládal pozitivní přístup a snaha zlepšovat se. Jsme zvědaví na srovnání s ostatními, prohlásila Dominika Steinbachová

Do metropole Moravskoslezského kraje odjíždí v roli favoritek. Snadný úkol je ale určitě nečeká. Na ostravské půdě se proti nim budou chtít soupeřky vytáhnout. Florbalistky z Prahy se však na první sezonní vrchol těší a čekají výbornou organizaci. Přítomna u toho bude i republiková mistryně Dominika Steinbachová, nyní v roli lodivodky.

Jak se těšíte na turnaj v Ostravě a co od něj očekáváte?

Na turnaj se velmi těšíme, přece jen je to určité vyústění práce s talenty v průběhu celé sezony. Očekáváme jak jinak než výbornou organizaci a kvalitní zápasy. Zároveň jsme všichni zvědaví, jak obstojíme v konkurenci s ostatními výběry.

Jak probíhala příprava na závěrečný turnaj?

Absolvovali jsme několik tréninkových jednotek a dva kempy, které nám i holkám ukázaly, na čem je potřeba zapracovat. A to i s přesahem do budoucna. Zjistili jsme také, co by mělo být naší silnou stránkou. Na začátku jsme pracovali se skupinou zhruba šedesáti hráček, z níž postupem času vykrystalizoval užší výběr, který tvořilo přibližně třicet talentovaných florbalistek.

Jak jste jako trenéři spokojení s průběhem sezony? A co vás naopak zklamalo?

Spokojeni jsme s přístupem holek. Na velké většině z nich bylo vidět, že se chtějí zlepšovat, chtějí se učit nové věci. Převládal u nich pozitivní přístup. Dále bych chtěla poděkovat i rodičům, jelikož velmi rychle reagovali na naše požadavky a vždy se snažili zajistit, aby jejich dcera mohla absolvovat tréninky. I když třeba zrovna byla na školním výletě či na jiné neflorbalové akci.

Preferujete spíše turnaj regionálních reprezentací v Ostravě, nebo Letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci?

Oba turnaje máme postavené na stejné úrovni.  Pro letní olympiádu nám zůstane asi polovina kádru z regionálních výběrů. Ta bude doplněna dalšími hráčkami, které s námi přes sezonu poctivě trénovaly, ale nedostaly šanci jet s námi do Ostravy.

FBC ČPP OSTRAVA8
Panthers Praha3
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
KM automatik FBK Jičín4
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice6
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město4
K1 Florbal Židenice5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB13
TJ Sokol Královské Vinohrady3
VideoStatistiky
FBC 4CLEAN Česká Lípa6
FBŠ Hummel Hattrick Brno5
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice 4pn
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
Tatran Teka Střešovice5
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha5
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky