{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Vítězství v poháru je pro mě satisfakcí, říká Souček

Vítězství v poháru je pro mě satisfakcí, říká Souček

Byl jedním ze základních stavebních kamenů Vítkovic v cestě za triumfem. Brankář Lukáš Souček (vpravo) držel svůj tým jistými zákroky a za svá záda pustil jediný gól. Obávání střelci Boleslavi nevěděli, jak na reprezentačního gólmana vyzrát. Navíc vychytal všechny čtyři pokusy Středočechů v nájezdech a nakonec se mohl radovat z vítězství 2:1. Zisk pohárové trofeje bere hrdina finálového zápasu jako satisfakci za loňskou smolnou sezónu.

Na mistrovství světa v roce 2016 v lotyšské Rize si v zápase o třetí místo proti Švýcarsku zranil prst, což ho následně vyřadilo téměř po celý zbytek sezóny. Vítkovická kostra týmu se náhle začala rozpadat a o měsíc později v lednu prohrál ostravský celek finálový zápas poháru s Mladou Boleslaví 1:3. „Nevím, jestli kvůli tomu, že jsem nechytal, jsme nevyhráli,“ dumá vítkovický gólman. Od té doby se ale Lukáš Souček cítí v pohodě. „ Po světovém šampionátu se v brance cítím úplně jinak. Dostával jsem na moje výkony pozitivní reakce. Najednou se mi zvýšilo sebevědomí, které se snažím udržet,“ prozrazuje reprezentační gólman.

Sebevědomé výkony předvádí Souček i v letošní sezóně. Vítkovice prohrály zatím jediný zápas v aktuálním ročníku Tipsport Superligy a parádní formu přetavily zatím i v zisk poháru, na čemž má zásluhu právě i vítkovický gólman. „Po loňské smolné sezóně je pro mě vítězství v poháru satisfakcí,“ prohlašuje s úlevou Souček.

Paralela se zraněným prstem se ukázala i v letošním finále, i když gólmana ostravského celku nic nelimitovalo, přeci jenom měl obvázanou inkriminovanou oblast. „To je spíš pro jistotu. Mám je teď chatrnější. Aktuálně se jedná o můj tréninkový i zápasový set-up,“ vysvětluje Souček, jemuž se díky povedenému finále a bezchybnému výkonu téměř jistě zvedne sebevědomí do zbytku sezóny.

O krok blíže k MS

Aby také ne, vždyť ve finále Poháru České pojišťovny pustil pouze jeden gól. Tomáš Chroust mu ovšem střelou pod břevno nedal šanci a dalo by se říci, že první souboj o post brankářské jedničky pro nadcházející domácí mistrovství světa nad Lukášem Bauerem vyhrál. Šampionát v Praze sice startuje až v prosinci, ale málokdo pochybuje o tom, že by se v brankovišti měli střídat někdo jiný, než tihle dva muži pod maskou. „Na to zbývá ještě dost, abychom se oba objevili na domácím mistrovství světa,“ říká s pokorou Souček. „Může se stát cokoliv. Doufám ale, že tam společně budeme, protože si rozumíme nejen jako brankáři ale i jako lidé,“ dodává vzápětí.

A kdo ví, třeba vítězství v poháru nakopne Vítkovice stejně tak, jako tomu bylo předloni, kdy s nimi téměř nikdo nepočítal a nakonec se probojovaly až do Superfinále. Letos by mohly skončit klidně až na vrcholu. „Tehdy byla situace úplně jiná. V superlize jsme měli herní krizi a úspěch ve finále poháru nás hodně nakopl. Letos se nám daří celou sezonou,“ objasňuje Souček rozdíly mezi současným a předloňským úspěchem v poháru. „Triumf nám určitě pomůže. Nesmíme však usnout a naopak pracovat dál a být lepší. Boleslav hraje perfektně, stejně tak Chodov. Soutěž bude vyrovnaná až do konce,“ uvědomuje si ihned poté vítkovický gólman s ohledem na napínavý závěr letošní sezóny.

  itelligence Bulldogs Brno12
  Florbal PEGRES Havířov5
  VideoStatistiky
  Florbal PEGRES Havířov5
  itelligence Bulldogs Brno4
  VideoStatistiky
  Florbal PEGRES Havířov3
  itelligence Bulldogs Brno4
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno8
  Florbal PEGRES Havířov6
  VideoStatistiky
  Technology Florbal MB6p
  1. SC TEMPISH Vítkovice 5
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno0
  K1 Florbal Židenice3
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno3
  K1 Florbal Židenice7
  VideoStatistiky
  K1 Florbal Židenice5
  itelligence Bulldogs Brno1
  VideoStatistiky
  1. SC TEMPISH Vítkovice3p
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV2
  VideoStatistiky
  K1 Florbal Židenice5
  TJ Sokol Královské Vinohrady2
  VideoStatistiky