{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Vítkovice otočily první zápas s Chodovem, Boleslav má druhý bod

Vítkovice otočily první zápas s Chodovem, Boleslav má druhý bod

V neděli se rozběhlo i druhé semifinálové klání, jenž bylo dramatické až do samotného konce. Vítkovice v něm hájily svůj těsný náskok nad Chodovem, což se jim povedlo. Mladá Boleslav si díky zejména povedené druhé polovině první třetiny připsala druhý bod v sérii se Spartou. Na oba zápasy přišlo přes 500 fanoušků. Pokračovala také bitva o záchranu, Bulldogs v závěru rozhodli o srovnání na 1:1 na zápasy proti Ústí.

Sparťané sice dobře vstoupili do druhého utkání semifinálové série s Mladou Boleslaví, když se hned na začátku 2. minuty ujali vedení. Jenže první třetinu poté nevládli, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Technologové totiž čtyřmi góly otočili skóre na svou stranu a v polovině utkání jejich náskok narostl na čtyři branky. Sparta trefou v přesilové hře snížila a deset minut před koncem si ještě vykřesala naději, kterou mohla zvýšit v početní výhodě. Tu ovšem nevyužila a domácí si své vedení uhlídali. „Nebýt z naší strany skvěle zvládnutého oslabení a následně perfektní kontroly hry s míčkem, tak Sparta mohla vyrovnat,“ řekl po utkání Pazdera.

Ještě napínavější duel se odehrál na Jižním Městě, kde se poprvé v sérii utkal Chodov s Vítkovicemi. Domácí si dvěma góly v rozmezí devíti vteřin vypracovali první náskok, ale Vítkovice ho do konce první třetiny smazaly. Ve druhé části si hosté vzali vedení poprvé na svou stranu, ale i Chodov dokázal v poslední minutě třetiny srovnat. Ve třetí dvacetiminutovce si nejprve vedení vzali opět na svou stranu domácí, jenže Vítkovice otočily skóre a dvě minuty před koncem navýšily náskok na dvě branky. Domácí v čase 58:13 snížili, vyrovnat se jim ale nepodařilo. „V kvalitním utkání nám k úspěchu chyběl větší tlak do branky, zítra v tomto směru přidáme,“ hodnotil chodovský kouč Podhráský.

V první dubnovou neděli se odehrál také druhý zápas 2. kola play down, v němž Ústí v první třetině dvakrát vedlo. Bulldogs však v druhé části vyrovnali a rozhodli ve třetí dvacetiminutovce, ve níž sice Ústí stáhlo dvoubrankové manko, ale Brno rozhodlo v samotném závěru. Celku hostí k výhře nepomohl ani hattrick Viktora Kopeckého, stav série je tak srovnaný na 1:1.

Výsledky semifinále play off Tisport Superligy

Neděle 1. dubna

2. zápas

Technology Florbal MB – ACEMA Sparta Praha 5:3

1. zápas

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6

Výsledek 2. kola play down Tipsport Superligy

2. zápas

Bulldogs Brno – Florbal Ústí 6:4  itelligence Bulldogs Brno12
  Florbal PEGRES Havířov5
  VideoStatistiky
  Florbal PEGRES Havířov5
  itelligence Bulldogs Brno4
  VideoStatistiky
  Florbal PEGRES Havířov3
  itelligence Bulldogs Brno4
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno8
  Florbal PEGRES Havířov6
  VideoStatistiky
  Technology Florbal MB6p
  1. SC TEMPISH Vítkovice 5
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno0
  K1 Florbal Židenice3
  VideoStatistiky
  itelligence Bulldogs Brno3
  K1 Florbal Židenice7
  VideoStatistiky
  K1 Florbal Židenice5
  itelligence Bulldogs Brno1
  VideoStatistiky
  1. SC TEMPISH Vítkovice3p
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV2
  VideoStatistiky
  K1 Florbal Židenice5
  TJ Sokol Královské Vinohrady2
  VideoStatistiky