{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Vítkovice udržely nulu proti Bohemians, Chodov musel obracet

Vítkovice udržely nulu proti Bohemians, Chodov musel obracet

Pořadí na špici Extraligy žen zůstalo stejné i po zápasech čtrnáctého kola. Vítkovice rozdrtily bez inkasovaného gólu Bohemians a drží si jednobodový odstup na druhý Chodov. Hráčky z Jižního Města hrály po čtyřiceti minutách vyrovnaně s Panthers Praha, ale nakonec uspěly 10:5.

Lídr tabulky z Vítkovic se trefil proti Bohemians už po dvou minutách hry. Další góly ale přidal až v následující třetině, kdy odskočil do výrazného náskoku 8:0. V součtu s třetím dějstvím ovládly domácí hráčky utkání výsledkem 12:0. Na pět bodů dosáhly Barbora Husková (4+1) a Eliška Planková (1+4).

Vítězství si připsal i druhý Chodov, přestože mu hráčky Panthers Praha dělaly velké problémy. V úvodní třetině nad ním vedly 2:0 a před poslední částí duelu byl stav nerozhodný 5:5. Domácí tým se však výkonnostně zvedl a úspěchem 10:5 potvrdil roli favorita. „Těžký zápas. Musím říct, že jsme si ho udělali ještě těžší sami svým přístupem v prvních dvou třetinách. Poslední pasáž ale byla v pořádku a prakticky na jednu branku,“ komentoval skóre trenér Chodova Lukáš Procházka.

Naopak s klidem bodovala Ostrava, která nastřílela jedenáct gólů Jičínu. Na vítězství hostů 11:2 se podílela sedmi trefami a asistencí Michaela Mlejnková. Vedle ní se šestkrát zapsaly do statistik také Denisa Kotzurová (3+3) a Paulína Hudáková (1+5). Vysoká výhra neunikla ani Ivanti Tigers, jež porazily Liberec 12:2 a uzavírají elitní čtveřici Extraligy žen.

Židenice zvládly důležité utkání v Olomouci, kde vyhrály 4:2. Hned tři góly Brňanek vstřelila Eva Urbášková a dopomohla svému týmu na šesté místo soutěže o bod před Tatran. Také Střešovice zvítězily v uplynulém kole, když daly osm branek na hřišti Bulldogs Brno a odčinily čtvrteční ztrátu ze zápasu s Panthers.

Panthers Praha3
1. SC TEMPISH Vítkovice15
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FAT PIPE FLORBAL CHODOV9
VideoStatistiky
FBS Olomouc3
Tatran Střešovice4
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město16
Bulldogs Brno3
VideoStatistiky
KM automatik FBK Jičín3
FbŠ Bohemians5
VideoStatistiky
Technology Florbal MB4pn
FAT PIPE FLORBAL CHODOV3
VideoStatistiky
Tatran Teka Střešovice4
FBC ČPP OSTRAVA9
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians10
Sokoli Pardubice5
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno9
FBC Liberec8
VideoStatistiky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
1. SC TEMPISH Vítkovice 10
VideoStatistiky