Vítkovice udržely nulu proti Bohemians, Chodov musel obracet

Pořadí na špici Extraligy žen zůstalo stejné i po zápasech čtrnáctého kola. Vítkovice rozdrtily bez inkasovaného gólu Bohemians a drží si jednobodový odstup na druhý Chodov. Hráčky z Jižního Města hrály po čtyřiceti minutách vyrovnaně s Panthers Praha, ale nakonec uspěly 10:5.

Lídr tabulky z Vítkovic se trefil proti Bohemians už po dvou minutách hry. Další góly ale přidal až v následující třetině, kdy odskočil do výrazného náskoku 8:0. V součtu s třetím dějstvím ovládly domácí hráčky utkání výsledkem 12:0. Na pět bodů dosáhly Barbora Husková (4+1) a Eliška Planková (1+4).

Vítězství si připsal i druhý Chodov, přestože mu hráčky Panthers Praha dělaly velké problémy. V úvodní třetině nad ním vedly 2:0 a před poslední částí duelu byl stav nerozhodný 5:5. Domácí tým se však výkonnostně zvedl a úspěchem 10:5 potvrdil roli favorita. „Těžký zápas. Musím říct, že jsme si ho udělali ještě těžší sami svým přístupem v prvních dvou třetinách. Poslední pasáž ale byla v pořádku a prakticky na jednu branku,“ komentoval skóre trenér Chodova Lukáš Procházka.

Naopak s klidem bodovala Ostrava, která nastřílela jedenáct gólů Jičínu. Na vítězství hostů 11:2 se podílela sedmi trefami a asistencí Michaela Mlejnková. Vedle ní se šestkrát zapsaly do statistik také Denisa Kotzurová (3+3) a Paulína Hudáková (1+5). Vysoká výhra neunikla ani Ivanti Tigers, jež porazily Liberec 12:2 a uzavírají elitní čtveřici Extraligy žen.

Židenice zvládly důležité utkání v Olomouci, kde vyhrály 4:2. Hned tři góly Brňanek vstřelila Eva Urbášková a dopomohla svému týmu na šesté místo soutěže o bod před Tatran. Také Střešovice zvítězily v uplynulém kole, když daly osm branek na hřišti Bulldogs Brno a odčinily čtvrteční ztrátu ze zápasu s Panthers.

FbŠ Bohemians00:00