{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Židenice mají barážový mečbol, podruhé porazily Vinohrady 9:1

Židenice mají barážový mečbol, podruhé porazily Vinohrady 9:1

Židenice dělí jediná výhra od záchrany v Extralize žen. Z úvodních dvou utkání baráže proti Královským Vinohradům vytěžily Brňanky dvě vítězství a za týden mohou sérii ukončit.

Domácí tým navázal podobným způsobem jako v pátečním duelu. V první třetině šel do těsného vedení, které následně ještě posílil. Po Lucii Romančákové se tak mezi střelkyně zapsaly i Jitka Drápalová nebo Andrea Dernerová. Pražanky ztrácely na své soupeřky před poslední dvacetiminutovkou čtyři branky a neměly vůbec lehkou situaci.

A Brno si nakonec nenechalo vítězství utéct. Ve třetím dějství se ještě pořádně rozstřílelo a vyhrálo jednoznačně 9:1. Dernerová celkově zaznamenala tři góly a dvě asistence, tři nahrávky si pak připsala Martina Indrová.

„Pozitivem bylo, že jsme díky průběhu zápasu mohli zapojit všechny hráčky,“ těšilo brněnského trenéra Jiřího Starého. Za Vinohrady hodnotil konečný stav vedoucí družstva Pavel Doubek: „Díky naší výborné gólmance jsme se vyhnuli totálnímu debaklu. Vůči základní části nám chybí kvůli zranění skoro dvě lajny a proti tak vyspělému soupeři je to pro nás opravdu náročný závěr sezóny.“

Florbalistky Židenic si zajistily mečbol 2–0 na zápasy. K ukončení série jim proto chybí jediná výhra, kterou mohou získat příští víkend v Praze. Hrát se bude v sobotu 27. dubna, v případě úspěchu Sokola se bude pokračovat také o den později.

Panthers Praha2
K1 Florbal Židenice6
VideoStatistiky
Tatran Střešovice2
FAT PIPE FLORBAL CHODOV12
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians13
Crazy girls FBC Liberec5
VideoStatistiky
Bulldogs Brno6
FBC ČPP OSTRAVA11
VideoStatistiky
Ivanti Tigers Jižní Město10
FBS Olomouc0
VideoStatistiky
Technology Florbal MB6
1. SC TEMPISH Vítkovice 3
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV5
FBC 4CLEAN Česká Lípa3
VideoStatistiky
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE5
FBC Liberec9
VideoStatistiky
ACEMA Sparta Praha6
Sokoli Pardubice3
VideoStatistiky
FBŠ Hummel Hattrick Brno5p
FbŠ Bohemians4
VideoStatistiky