Židenice udržely extraligovou příslušnost

Třetí a zároveň také poslední zápas v extralize žen v letošní sezóně dopadl lépe pro Židenice. Ty zvládly i třetí barážový zápas proti SKV a mohou tak slavit udržení extraligy. Brněnský tým kontroloval průběh zápasu skoro po celých šedesát minut a v konečném součtu zvítězil 7:3.

Do zápasu vstoupily lépe hostující Židenice, které už v desáté minutě první třetiny vedly o dvě branky. V závěru úvodní dvacetiminutovky SKV snížilo zásluhou Kristýny Vejvodové a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:2 z pohledu domácích Vinohrad. Zhruba v polovině zápasu domácí hráčky využily přesilovou hru a rázem bylo vyrovnáno. Slovo si však poté vzala Eva Smutná, která dvěma slepenými góly navrátila Židenicím potřebný náskok. Minutu a půl před druhou sirénou si míček do vlastní brány nešťastně srazila Petra Batíková a Židenice tak vedly už o tři branky. Nešťastnice z konce druhé třetiny se však na začátku poslední dvacetiminutovky trefila i do správné brány a menší drama bylo na světě. Židenice ale v posledních minutách nechtěly připustit komplikace a dvěma góly stanovily konečný výsledek 7:3. Brněnský tým si tak z Prahy odváží výhru v barážové sérii proti SKV a může se již začít připravovat na další sezónu v extralize.