Ostrava uspěla v nájezdech, Olomouc prohrála rozdílem třídy

Fanoušci ženské extraligy si vychutnali postupně šest utkání. Olomouc si nevylepšila svou pozici a padla Tatranu 0:11. Hráčky Tigers zvrátily nepříznivý stav ve svůj prospěch, Vítkovice přestřílely Jičín a o sedm gólů zvítězil Chodov. FBC ztratilo v letošní sezoně první bod, když rozhodlo až v samostatných nájezdech, další drama se odehrálo také v Brně, kde Mladá Boleslav vyrovnala dvě minuty před koncem základní hrací doby.

V olomoucké aréně se odehrál výsledkově zcela jednoznačný zápas mezi domácími florbalistkami a Tatranem. Ačkoliv si Olomouc dokázala tvořit zajímavé střelecké pozice, ani jednu z nich nedokázala přetěžit v gól, a tak si brankářka Markéta Antalová připsala za jednadvacet zákroků čisté konto. Nejvíce se pak dařilo Kateřině Seemannové a Lence Faltusové – obě zaznamenaly hattrick, prvně jmenovaná přidala ještě dvě asistence.

Ženy Tigers v prvních deseti minutách nechaly své soupeřky vyniknout, a tak Brno odskočilo do dvoubrankového vedení. Domácí hráčky ale mezi třináctou a třiadvacátou minutou zamířilo přesně hned šestkrát a bylo z toho rázem vedení 6:2. Hostující hráčky sice stáhly své manko, ale finální recept na vyrovnání již nenašly. Kunratice získaly tři body hlavně díky produktivitě Barbory Špačkové a Kristině Zlatníkové, které zaznamenaly pět kanadských bodů.

Další úspěch mají na svém kontě Vítkovice, které i přes pomalejší rozjezd nastřílely Jičínu celkem patnáct gólů. Po sedmi zápasech tak mají na svém kontě plný počet bodů a sedmdesát vstřelených branek. Městští rivalové z FBC poprvé v sezoně klopýtli, když větší čas zápasu prohrávali, ale dotáhli klání do samostatných nájezdů. Čtyři z pěti zásahů obstarala Denisa Kotzurová.

Chodov si svůj výkon dokázal rozložit do všech třetin téměř rovnoměrně. Proti Panthers otevřel skóre ve čtvrté minutě a postupně si tvořil bezpečné vedení, které mu zajišťovalo průběžné třetí místo v extraligové tabulce. Pozici si dělí aktuálně s patnáctibodovými Střešovicemi. V Brně se velmi dobře prezentoval nováček soutěže z Mladé Boleslavi. Ten dvakrát během duelu vyhrával, dvakrát dokázal taktéž srovnat, ale vybojovat se mu podařilo pouze bod za prohru v prodloužení.

PROGRAM 13. KOLA EXTRALIGY ŽEN
Neděle 24. 1.

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - Bulldogs Brno 11:5 (branky14. Kristýna Vejvodová, 17. Kristina Zlatníková, 20. Kateřina Fousová, 21. Barbora Špačková, 22. Kateřina Kovaříková, 23. Barbora Špačková, 29. Barbora Špačková, 38. Kateřina Kovaříková, 42. Kateřina Fousová, 44. Kristina Zlatníková, 51. Kateřina Kovaříková - 2. Ema Brucháčková, 11. Tereza Pešková, 24. Michaela Žáková, 27. Michaela Žáková, 33. Tereza Halaštová)
VIDEOOHLASY

FBS Olomouc Tatran Střešovice 0:11 (branky13. Daniela Kvasková, 15. Markéta Prontekerová, 20. Tereza Bystrianská, 29. Kateřina Seemannová, 30. Lenka Faltusová, 43. Tereza Bystrianská, 43. Kateřina Seemannová, 44. Lenka Faltusová, 45. Veronika Kopecká, 50. Kateřina Seemannová, 58. Lenka Faltusová)
VIDEOOHLASY OLOMOUC - VIDEOOHLASY TATRAN

1. SC TEMPISH Vítkovice - KM automatik FBK Jičín 15:0 (branky3. Michaela Šponiarová, 12. Zuzanna Krzywak, 22. Dominika Buczek, 23. Veronika Enenkelová, 26. Michaela Šponiarová, 31. Denisa Ferenčíková, 33. Vendula Maroszová, 35. Vendula Maroszová, 45. Veronika Enenkelová, 46. Sára Seevaldová, 46. Lenka Novotná, 48. Lina Hägg, 50. Sára Seevaldová, 51. Dominika Buczek, 58. Vendula Maroszová)
VIDEOOHLASY

FbŠ Bohemians - FBC ČPP OSTRAVA 4:5pn (branky6. Hana Poláková, 18. Adéla Bočanová, 30. Gabriela Vaníčková, 40. Adéla Bočanová - 2. Nela Kapcová, 38. Denisa Kotzurová, 46. Pavlína Bačová, 52. Nela Kapcová, N Denisa Kotzurová)
VIDEOOHLASY

Panthers Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8 (branky44. Veronika Zittová - 4. Karolína Suchá, 12. Daniela Frantíková, 15. Vanessa Rebecca Keprtová, 25. Ivana Vachovcová, 31. Eliška Chudá, 36. Adéla Jůzová, 44. Adéla Polívková, 48. Adéla Jůzová)
VIDEOOHLASY

K1 Florbal Židenice MITEL Florbalová akademie MB 6:5p (branky12. Klára Jahodová, 37. Monika Jahodová, 43. Šárka Staňková, 47. Petra Bílá, 57. Natálie Janečková, 62. Kamila Pravcová - 3. Petra Beránková, 29. Martina Indrová, 35. Barbora Doležálková, 49. Daniela Švejdová, 59. Karolína Janatková)